Gündem Haberleri

  Vitor Pereira; “Biz elimizden geleni yaptık..”

  Hürriyet Haber
  27.07.2015 - 11:48 | Son Güncelleme:

  Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenledi. Pereira'nın basın mensuplarıyla olan sıcak diyaloğu dikkat çekti. Portekizli teknik adam, "Sonuç ne olursa olsun Shakhtar maçı bittiğinde, 'biz elimizden geleni yaptık' diyebilmek istiyoruz." dedi.

  Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira dün Can Bartu tesislerinde basın açıklaması yaptı. Bol kahkahalı geçen basın toplantısında, sorulan her soruya cevap veren Pereira şunları söyledi.

  MAÇ SONU ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK DEMEK

  Mücadeleci olmak, karakterli olmak çok önemli. Ben sahada karakterimi yansıtan, gurur duyacağım bir takım görmek istiyorum.

  Bu maç sonu biz soyunma odasına girdiğimize, birbirimize baktığımızda, 'Biz her şeyi yaptık' diyebilmek istiyoruz. Bunlar taktikten teknikten daha önemli şeyler... Ben takımımla taraftarlarımızla gurur duymak istiyoruz. 'Hücum etti, baskı yaptı, her şeyi yaptı' dedirtmek istiyorum bu takımla ilgili...

  LUCESCU BENİ İYİ TANIR

  Lucescu'yla daha önce çok karşı karşıya geldik. O da beni çok iyi tanıyor ancak bugün futbolda bu seviyede artık takımların gizli yanları kalmadı... Biz rakibimizi iyi tanıyoruz. Güçlü bir takım. Ama asla mükemmel değiller. Onların da iyi ve kötü yanları var. Bizde de aynı şeyler mevcut. Biz onların eksik noktalarını iyi biliyoruz.

  TARAFTARIMIZ YENİ BİR TAKIM OLDUĞUMUZU BİLMELİ

  Taraftarların yeni transferleri coşkuyla ve merakla beklediklerini biliyorum ama onlar daha yeni geldi. Maçı izlerken bunu düşünerek izlemelerini istiyorum. Daha çok yeni bir takımız. 3 haftadır birlikte oynuyoruz. Onlar ise senelerdir aynı hocayla çalışıyorlar. Bunun bilincinde olmalıyız. Biz oyunumuzla onların desteğini hak edeceğiz. Biz iyi oynarsak, hücum oynarsak onlar da bize destek olacaktır.

  OYUN TARZIMI ASLA DEĞİŞTİRMEM

  Benim tecrübemin bana kattığı bir nokta var. Biz önce kendi kalitemize inanmalıyız. Kimliğimiz bizim kazanmaya giden yolumuz olacaktır. Ben hep kendi takımıma odaklanarak işimi yaptım. Bir rakip ya da bir turnuva için tarzımı hiç değiştirmedim. Bundan sonra da böyle olacak.

  İLK 11’E KARAR VERMEDİM

  Kadroyu oyuncularıma bile söylemedim. Şu anda söylersem doğru olmaz. Oyuncularıma söyledikten sonra basına söyleyebilirim. Çünkü daha sonra tersini yaparsam oyuncularımın bana olan güveni azalır.

  (FANATİK)

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı