Gündem Haberleri

  Van’da zırhlı polis araçlarına saldırı

  DHA
  05.04.2016 - 01:52 | Son Güncelleme:

  Van'ın merkez İpekyolu ilçesi’nde 3 ayrı noktada teröristler tarafından zırhlı polis araçlarına yönelik bombalı saldırılar düzenlendi. Saldırılarda can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, çevrede bulunan bazı evlerin camları ve bahçe duvarları zarar gördü.

  Saldırılar, saat 21.30 sıralarında merkez İpekyolu İlçesi’nde bulunan Doğu Caddesi ile Hisar Sokakta düzenlendi.

  Devriye görevi yapan zırhıl polis araçlarına ilk saldırı, Doğu Caddesi’nde yapıldı. PKK’lıların yola döşediği 2 el yapımı patlayıcı, polis araçlarının geçişi sırasında 1’er dakika arayla patlatıldı. Meydana gelen patlamada can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, çevrede bulunan bazı evlerin camları ve bahçe duvarları zarar gördü.

  Erciş’te PKK’lılar yol kesip araçları ateşe verdiErciş’te PKK’lılar yol kesip araçları ateşe verdi

  Polis aracına üçüncü saldırı ise yaklaşık 1 kilomere uzaklıkta bulunan Hisar Sokakta düzenlendi. Burada da yola döşenen patlayıcı polis aracının geçişi sırasında uzaktan kumandayla inflak ettirildi.

  Bombanın, polis aracının geçisinden birkaç saniye sonra patlaması nedeniyle can ve yaralanan olmadı. Ancak çevredeki bazı evlerde hasar meydana geldi. Patlamaların ardından polis, hava destekli geniş çaplı operasyon başlattı.

  Lice’de polis aracına bombalı saldırı: 2 polis yaralıLice’de polis aracına bombalı saldırı: 2 polis yaralı

  Etiketler: van , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı