GeriGündem Üniversiteler bu sene ne zaman açılacak? Tarih açıklandı mı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversiteler bu sene ne zaman açılacak? Tarih açıklandı mı?

Üniversiteler bu sene ne zaman açılacak? Tarih açıklandı mı?

Eylül ayına doğru ilerlediğimiz günlerde, üniversite eğitimi gören ve ilk kez üniversiteye başlayacak öğrenciler üniversitelerin açılacağı tarihle ilgili araştırmalarına başladı. Yükseköğrenim kurumlarının başlayacağı tarih, her okula göre farklılık gösterebiliyor. Fakat genel olarak üniversiteler, eğitim öğrenim dönemi başladıktan sonra öğrenime başlıyor. Üniversiteler bu sene ne zaman açılacak? İşte, o konu hakkında bilgiler.

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusu, son günlerde öğrenciler ve ailelerinin araştırdığı konular arasında yer alıyor. Üniversitelerin açılacağı tarihe göre planlarını yapacak olan öğrenciler, konuyla ilgili detayları internet üzerinden araştırıyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Üniversiteler ne zaman açılacağı ile merak konusu olmaya devam ediyor. Üniversite eğitimleri, 2019 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okulların da açılacağı 9 Eylül tarihinde başlayacak. Fakat bu tarihler, fakültelere göre farklı günlerde gerçekleşebilecek. Konuyla ilgili en net bilgi, üniversite ve fakültelerin internet sitelerinde yer alan akademik takvimler aracılığıyla edinilebilecek.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle