GeriGündem Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? E-Devlet öğretmenlik başvuru sayfası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? E-Devlet öğretmenlik başvuru sayfası

Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? E-Devlet öğretmenlik başvuru sayfası

Ücretli öğretmenlik başvurusunun nasıl yapılacağını merak eden adaylar konuyla alakalı araştırmalarını ve sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyorlar. 24 Ocak 2018 tarihinde e-Devlet üzerinden yapılmaya başlanan ücretli öğretmenlik başvurusu, eğitim ve öğretim döneminin 2. Dönem sonuna kadar yapılacak. Peki, ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır?

E-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvuruları oldukça kolay bir şekilde halledilebiliyor. Vatandaşlar birçok kolaylık sunan e-Devlet, şimdi de ücretli öğretmenlik başvuruları için yeni bir sayfa açtı. Peki, ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? E-Devlet öğretmenlik başvuru sayfası.

e-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvuruları 24 Ocak 2018 tarihinde başladı. MEB'in yaptığı açıklamada, başvuruların 2. dönem sonuna kadar yapılacağı bildirildi. e-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunmayan hiçbir adayın ücretli öğretmen olarak görevlendirmesi yapılamayacağını da belirten MEB, hali hazırda ücretli öğretmen olarak görev yapanların görevlendirmeleri 1. dönem sonu itibariyle sonlandırıldığını, bu durumda bulunanların 2. dönem de görev yapabilmeleri için e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmaları gerektiği vurgulandı.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

E-Devlet şifresine sahip olan bireyler, sisteme giriş yaptıktan sonra karşılarına çıkan ekrana 'ücretli öğretmenlik' terimini yazarak arama gerçekleştirecek.

Açılan sayfada 'Milli Eğitim Bakanlığı/Ücretli Öğretmenlik Başvurusu' başlığına tıklayacak olan adaylar, başvuru formunda yer alan bilgilerini teyit ederek ileri butonuna tıklayacak.

Tercih aşamasında ise mezun olunan okul kapsamında birden fazla mezuniyet bilgisi tercih edilebilecek.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ


Yorumları Göster
Yorumları Gizle