GeriGündem Türkiye'den Trump'a son dakika tepkisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye'den Trump'a son dakika tepkisi

Türkiye'den Trump'a son dakika tepkisi

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın 1915 olaylarıyla ilgili sözlerinin bilgi kirliliğinden kaynaklandığı ifade edilerek, ABD yönetiminin ’tek taraflı tarih anlatılarına itibar etmemesinin’ beklendiğini belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı’nın İstanbul’da Ermeni Patrikhanesi’nde ölenlerin anısına düzenlenen törene değinilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"ABD Başkanı Trumpın ’1915 Olayları’ hakkında 24 Nisan 2017 günü yaptığı yazılı açıklamadaki yanlış bilgi ve tanımlamaların, bazı radikal Ermeni çevrelerin yıllar içinde bu ülkede propaganda metotlarıyla oluşturdukları bilgi kirliliğinden kaynaklandığı düşünülmektedir.

Yeni ABD Yönetiminden şiddet eğilimleri ve nefret söylemleri ile tanınan bu çevrelerin tek taraflı tarih anlatılarına itibar etmemesini ve tüm tarafların acılarını dikkate alan bir yaklaşım benimsemesini bekliyoruz.

Birinci Dünya Savaşı döneminde hayatını kaybeden Osmanlı Ermenilerinin bu yıl da, 24 Nisan günü, İstanbul Ermeni Patrikhanesinde düzenlenen törenle, hak ettikleri saygıya uygun biçimde anıldıklarını ABD Yönetimine hatırlatıyoruz.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın söz konusu törene ilettiği mesaj Türkiyenin konuya ilişkin yaklaşımını yansıtmaktadır."

Türkiyeden Trumpa son dakika tepkisi

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle