Gündem Haberleri

  'Türkiye ile savaş çıkarırım' diyen diplomat geri çağrıldı

  AA
  01.12.2017 - 16:09 | Son Güncelleme:

  Ankara'da trafik kazasına karışan Etiyopyalı diplomat, "görevini kötüye kullandığı" şüphesiyle geri çağrıldı. Diplomat trafik polislerine zor anlar yaşatmış, "Türkiye ile Etiyopya arasında savaş çıkarırım" diye bağırdığı iddia edilmişti.

  Etiyopya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanı Workneh Gebeyehu'nun Ankara'da yaşanan olayın araştırılması için bir komite kurulması emrini verdiği bildirildi.

  Açıklamada, söz konusu diplomatın komite önüne çıkmak için ülkesine geri döndüğü belirtilirken, bakanlığın meselenin aydınlatılması için tüm imkanlarını seferber edeceği akabinde yaptırım uygulamayı planladığı kaydedildi.

  Etiyopya'nın Ankara Büyükelçiliğinde görevli T.H, geçen hafta, elçilik aracıyla iki otomobile çarpmıştı. Görevlinin tartıştığı kişilere, "Türkiye'yle Etiyopya arasında savaş çıkartırım" dediği iddia edilmişti.

  Ortalığı birbirine kattı: Türkiye ile Etiyopya arasında savaş çıkartırımOrtalığı birbirine kattı: Türkiye ile Etiyopya arasında savaş çıkartırım

  Ortalığı birbirine kattı: Türkiye ile Etiyopya arasında savaş çıkartırımAnkara’da alkol alıp trafiğe çıkan Etiyopya Büyükelçiliği görevlisi, peş peşe iki kazaya neden oldu. Alkol testi yaptırmayı kabul etmeyen şahıs, polis ekiplerine ve vatandaşlara zor anlar yaşattı.
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı