EKSTRA
MENÜ

Diplomat

Diplomat haberleri sayfasında güncel ve son dakika Diplomat hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.605 Diplomat haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Diplomat Haberleri

19 Kasım hangi burç ve burcu ne 19 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

19 Kasım hangi burç ve burcu ne? 19 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanlar kendileri için özel günlerin dünya için önemini de merak ederler. 19 Kasım günü de bu günlerden biridir. 19 Kasım hangi burçtur? 19 Kasım yükseleni nedir? 19 Kasımda yaşanan tarihi olaylar nelerdir? 19 Kasımda doğan ünlüler kimlerdir? 19 Kasımda doğan anime karakterler kimlerdir? 19 Kasım ne günüdür? İşte, merak edilen tüm detaylar.

20.09.2021Burçlar
29 Eylül hangi burç ve burcu ne 29 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

29 Eylül hangi burç ve burcu ne? 29 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Her dönemde Astroloji merak uyandırmıştır. Bu durum günümüzde de farklı değildir. İşte 29 Eylül hangi burç, 29 Eylül tarihte ne günüdür, 29 Eylül tarihinde doğan Türk ünlüler ve futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

15.09.2021Burçlar
27 Ocak hangi burç ve burcu ne 27 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

27 Ocak hangi burç ve burcu ne? 27 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar çok eski zamanlardan beri insanların ilgisini çekmektedir. İnsanlar doğdukları günlere göre burçlara sahip olurlar. Toplamda 12 adet burç bulunmaktadır. Doğum tarihine göre bu burçlar belirlenebilmektedir. 27 Ocak hangi burç ve burcu ne? 27 Ocak tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.09.2021Burçlar
20 Mart hangi burç ve burcu ne 20 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

20 Mart hangi burç ve burcu ne? 20 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Yaşanan her günün aslında özel günleri oluşturmaktadır. Sizler için bir şey ifade etmese de geçmişe bakıldığında o günde bir olay yaşanmıştır. O günlerden bir tanesi de 20 Mart tarihidir.20 Mart hangi burçtur? 20 Mart yükseleni nedir? 20 Mart tarihindeki burcun özellikleri nelerdir? 20 Martta yaşanan olaylar nelerdir? 20 Martta dünyaya gelmiş ünlüler kimlerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.09.2021Burçlar
Asya için yardım pikniği

Asya için yardım pikniği

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi’nin Londra’nın güneyindeki Greenwich bölgesinde düzenlediği 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasında, SMA Tip-1 hastası Asya bebek için yardım etkinliği de gerçekleştirildi.

30.08.2021Avrupa
68 ülkeden büyükelçi ve diplomatlar Vanda bir araya geldi... Davul zurna eşliğinde halay çektiler

68 ülkeden büyükelçi ve diplomatlar Van'da bir araya geldi... Davul zurna eşliğinde halay çektiler

Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde kente gelen büyükelçi ve diplomatlar ile ailelerinden oluşan 150 davetli, Van Müzesi ve Van Kalesi'ni gezdi, kalenin eteğinde davul zurna eşliğinde halay çekti.

25.08.2021Gündem
Ahmet Vefik Paşa kimdir Kısaca hayatı, edebi kişiliği, şiirleri, eserleri ve özellikleri

Ahmet Vefik Paşa kimdir? Kısaca hayatı, edebi kişiliği, şiirleri, eserleri ve özellikleri

Eski dönemlerden günümüze kadar eserleri gelmiş ve hala okunmaya devam eden pek çok sanatçı, şair ve yazar bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Ahmet Vefik Paşa olmaktadır. Türkçülük hareketinin önemli öncülerinden olan Ahmet Vefik Paşa Türk Edebiyatının önemli sanatçılarından birisi olmaktadır. Bu nedenle hayatı pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Peki Ahmet Vefik Paşa kimdir? Kısaca hayatı, edebi kişiliği, şiirleri, eserleri ve özelliklerini sizlere detaylıca derledik.

24.08.2021Araştırma
Abdülhak Hamit Tarhan kimdir Kısaca Hayatı, Edebi kişiliği, şiirleri, eserleri ve özellikleri

Abdülhak Hamit Tarhan kimdir? Kısaca Hayatı, Edebi kişiliği, şiirleri, eserleri ve özellikleri

Abdülhak Hamit Tarhan edebiyat alanında yer alan oyun yazarıdır. Oyun yazarı olarak geçtiği gibi Türk şair ve diplomat olarak da geçmektedir. Abdülhak Hamit Tarhan'ın Türk Edebiyatından önemli bir yeri bulunmaktadır. Bu amaçla edebiyat kaynakları yazarın hayatına, eserlerine ve edebi kişiliğine yer vermiştir. Abdülhak Hamit Tarhan kimdir, kısaca hayatı, edebi kişiliği, şiirleri, eserleri ve özellikleri hakkında tüm detayları derledik.

24.08.2021Araştırma
Çinde giderek popülerleşen propaganda kampanyası: Koronavirüs, ABDdeki bir askeri üsten yayıldı

Çin'de giderek popülerleşen propaganda kampanyası: Koronavirüs, ABD'deki bir askeri üsten yayıldı

Çin'de koronavirüsün ABD'deki bir askeri üsten yayıldığına dair dezenformasyon kampanyası giderek popülerlik kazanıyor. Bu teori Çin'de yaygınlaşırken ABD ise koronavirüsün kaynağına dair bir istihbarat raporu yayımlamaya hazırlanıyor.

23.08.2021Dünya
Moskova, Afganistan’da arabulucu rolü üstlendi

Moskova, Afganistan’da arabulucu rolü üstlendi

Taliban ile Tacik-Özbek ittifakı arasında Rusya’nın arabulucu misyonu üstlendiği açıklandı. Kabil’deki Rus Büyükelçisi Jirnov, bu misyonu açıklarken Taliban’ı övdü.

23.08.2021Dünya
Gözler dev şirkette... Duruşma sona erdi Dünyanın beklediği karar...

Gözler dev şirkette... Duruşma sona erdi! Dünyanın beklediği karar...

Huawei'nin Mali İşler Direktörü Mıng Vancou'nun ABD'ye iadesinin görüşüleceği duruşmalar sona erdi. Savunma avukatları Mıng'ın ABD'ye iade işlemlerinin durdurulmasını talep etti. Karar 21 Ekim'de açıklanacak.

19.08.2021Ekonomi
Japon Bakan Hürriyet için yazdı: Geleneksel dostluk ilişkilerimizi güçlendirmeyi, insani ve iktisadi etkileşimi arttırmayı amaçlıyoruz

Japon Bakan Hürriyet için yazdı: Geleneksel dostluk ilişkilerimizi güçlendirmeyi, insani ve iktisadi etkileşimi arttırmayı amaçlıyoruz

Japonya ile arasında derin, tarihsel dostluk bağları bulunan Türkiye Cumhuriyeti’ni ziyaret etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Bu, Japonya Dışişleri Bakanı olarak üç yıl aradan sonra Türkiye’ye gerçekleşen ilk ziyarettir. Ancak kişisel olarak daha önce burada bir süre yaşamış olduğumdan, yakınlık hissediyor ve anılarımı hatırlıyorum.

19.08.2021Dünya
ABDden BM Zirvesine katılacak liderlere çağrı: New Yorka seyahat etmekten kaçının

ABD'den BM Zirvesi'ne katılacak liderlere çağrı: New York'a seyahat etmekten kaçının

ABD, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artışın önüne geçmek için dünya liderlerine bu yıl eylül ayında 76'ncısı düzenlenecek Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu Görüşmeleri'ne katılmak için New York'a seyahat yerine video konferansı tercih etmeleri çağrısı yaptı.

18.08.2021Dünya
Umrunuzda olmadı

'Umrunuzda olmadı'

Taliban’ın Afganistan’ı ele geçirmesine Afgan kadın hakları aktivistleri isyan etti. Seraj Mahbouba, “Size seslendik. Yardım istedik. Her şeyi yaptık. Umrunuzda olmadı” derken Pashtana Durrani, “Ağlamaktan gözlerim şişti” diye konuştu.

17.08.2021Dünya
Son dakika: Afganistan’dan gelen THY uçağı İstanbul Havalimanına indi

Son dakika: Afganistan’dan gelen THY uçağı İstanbul Havalimanı'na indi

Gelen son dakika haberine göre, Afganistan'ın başkenti Kabil'den tahliye edilen, aralarında Türk diplomat, işçi ve güvenlik görevlileri ile yabancı uyrukluların da olduğu 324 yolcuyu taşıyan Türk Hava Yolları(THY)'na ait tahliye uçağı saat 16.45 sıralarında İstanbul Havalimanı'na indi. Kabil Havalimanı'nda yaşanan kaos anlarına tanıklık eden Türkler, yaşadıkları korku dolu anları anlattılar. İnşaat işçisi Musa Mutlu, "Afganlar, uçağımızın önünü kesti. Uçak tekrar geri döndü ve 5 saat bekledik. Türk askeri gerekli önlemleri aldı" ifadelerini kullanırken, Türk Büyükelçiliği'nde görevli olan Şenol Çelik ise "Güvenlik sorunu yaşadığımız anlar oldu. Uçağa bindik ama 4 saate yakın kalkamadık. İnsanlar kendilerini uçağın önüne atıyordu. Bayağı heyecanlı bir yolculuk oldu" diye konuştu.

16.08.2021Gündem
Adlarını yakında çok daha fazla duyacağız... Taliban yönetiminde kim kimdir

Adlarını yakında çok daha fazla duyacağız... Taliban yönetiminde kim kimdir?

Afganistan'daki 5 yıllık iktidarı ABD müdahalesiyle 2001 yılında sona eren Taliban, Amerikan askerlerinin ve NATO'nun çekilmesiyle 20 yıl sonra ülkenin kontrolünü yeniden ele geçirdi. Peki Taliban'ın kontrolü kimin elinde? İşte lider kadrolarının en önemli isimleri...

16.08.2021Dünya
Dalgaların sesi eşliğinde keyifli okumalar dileriz...

Dalgaların sesi eşliğinde keyifli okumalar dileriz...

Bir şezlonga kurulun, güneş kreminizi sürün, buz gibi içeceğinizi alın ve başlayın sayfaları çevirmeye... Dalgaların sesi eşliğinde başka âlemlere vardınız bile, değil mi? Yazın sahilde kitap okumak bir başkadır... Bu keyfe keyif katacak kitapları jürimize sorduk.

ABD’li diplomatlarda gizemli hastalık

ABD’li diplomatlarda gizemli hastalık

İlk olarak, Havana’ya gönderilen Amerikalı diplomatlar ve ajanların dile getirdiği şikâyetlerle gündeme gelen ‘Havana sendromuna’ dair sır perdesi aralanmış değil. Washington hükümeti, 2016’dan bu yana 200’den fazla vaka görülen ‘hastalığı’ anlamaya çalışıyor.

11.08.2021Dünya
Casus yazılım skandalında bomba gelişme

Casus yazılım skandalında bomba gelişme!

İsrailli teknoloji şirketi NSO Group’un geliştirdiği 'Pegasus' adlı casus yazılıma ilişkin sızan veritabanında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un kullandığı telefon numaralarının da bulunduğu ortaya çıktı.

20.07.2021Dünya
Afganistan’daki ABD’li diplomatlar endişeli

Afganistan’daki ABD’li diplomatlar endişeli

Amerikan Washington Post gazetesi, ABD askerlerinin çekilmesi sonrası Afganistan’da kalacak diplomat ve görevlilerin kaygılı olduğunu yazdı.

19.07.2021Dünya
Avrupa niye sele teslim oldu

Avrupa niye sele teslim oldu

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden Almanya ve Belçika’da yaşanan asrın sel felaketinin yol açtığı 150’den fazla can kaybı ve yıkımın ardından kamuoyu ‘Niye böyle oldu’ sorusunun yanıtını arıyor.

18.07.2021Dünya
Erbil Başkonsolosluğundan şehit diplomat Köseye ilişkin açıklama: Sorumluların takipçisi olmaya devam edeceğiz

Erbil Başkonsolosluğu'ndan şehit diplomat Köse'ye ilişkin açıklama: 'Sorumluların takipçisi olmaya devam edeceğiz'

Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğu, başkonsolosluk mensubu Osman Köse'nin terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesinden sorumlu olanların takipçisi olacaklarını belirtti.

17.07.2021Gündem
Gizemli hastalık paniği... Sebebini bulamadılar, Pentagon ve CIA devreye girdi

Gizemli hastalık paniği... Sebebini bulamadılar, Pentagon ve CIA devreye girdi!

ABD'de, Viyana'daki diplomatlarının yaşadığı sağlık sorunları panik yarattı. Diplomatlarda görülen semptomların nedeni henüz belirlenemezken; vakalar, ABD Dışişleri Bakanlığı, Pentagon ve CIA medikal ekiplerince incelemeye alındı

17.07.2021Dünya
Şehit diplomat Dursun Aksoy anıldı

Şehit diplomat Dursun Aksoy anıldı

14 Temmuz 1983’te Ermeni terör örgütü ASALA tarafından şehit edilen dönemin Brüksel Büyükelçiliği İdari Ataşesi Dursun Aksoy’un anısına Türkiye’nin Brüksel Büyükelçiliği tarafından anma töreni düzenlendi.

14.07.2021Avrupa
Rusyadan diplomat adımı: Özbekistana tahliye ettiler

Rusya'dan diplomat adımı: Özbekistan'a tahliye ettiler

Rusya Afganistan’ın kuzeyindeki diplomatlarını Özbekistan’a tahliye etti. Afganistan'ın Mezar-ı Şerif şehrinde görevli Rus diplomatlar Özbekistan’a yollandı.

13.07.2021Dünya
Kabil havalimanına savunma sistemi

Kabil havalimanına savunma sistemi

ABD’nin çekilmeyi hızlandırmasıyla Taliban’ın alan ve güç kazandığı Afganistan’da, başkent Kabil’deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’na füze savunma sistemi yerleştirildi.

12.07.2021Dünya
Mağazada tokat... Büyükelçinin eşinden skandal üzerine skandal Ülkesine geri çağırıldı...

Mağazada tokat... Büyükelçi'nin eşinden skandal üzerine skandal! Ülkesine geri çağırıldı...

Belçika'nın Güney Kore Büyükelçisi kariyerinin en zor dönemlerini yaşıyor. Kısa süre öncesine kadar dost bir ülkede başarıyla görev yapmakta olan Büyükelçi'nin başı eşinin vukuatlarıyla dertte. Ayrıntılar haberimizde...

9.07.2021Dünya
Diplomat Nedir, Ne İş Yapar Diplomat Nasıl Olunur

Diplomat Nedir, Ne İş Yapar? Diplomat Nasıl Olunur?

Diplomat sözcüğü haberlerde duyulan kelimelerden biridir. Diplomat sözcüğünün ne anlama geldiği ve kimlere denildiği merak edilen bilgiler arasında yer alıyor. Diplomatların tam olarak ne iş yaptığı ve hangi görevleri olduğu merak ediliyor. Diplomat olmak isteyenler nasıl olunacağı hakkında detaylı araştırmalar yapıyor. Diplomat nedir, ne iş yapar? Diplomat nasıl olunur? Diplomat hakkında merak edilen tüm detaylar.

6.07.2021Araştırma
Son dakika: Çelikten Kılıçdaroğluna Katar tepkisi Bu haber yalandır

Son dakika: Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na Katar tepkisi! 'Bu haber yalandır'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK toplantısı sürerken açıklamalarda bulundu. Çelik, Katar'dan gelen öğrencilerin sınavsız bir şekilde tıp eğitimi alacağı iddialarıyla ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek, "CHP'de özür dileyebilen, özgüvenli kimseler vardı. Daha demokrat kimseler olabiliyordu. Fakat bir şey söyleniyor, yalan olduğu ortaya koyuluyor, hiçbir şey olmamış gibi devam ediliyor. Bu haber yalan bir haberdir" ifadelerini kullandı

28.06.2021Gündem
AB artık masaya dönsün

AB artık masaya dönsün

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) liderlerinin 24-25 Haziran’da Brüksel’de yapacakları zirvenin, Türkiye ile Brüksel arasında dönüm noktası olmasını istediklerini söyledi. Antalya Diplomasi Forumu’nun sona ermesi nedeniyle düzenlediği basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu, özetle şu mesajları verdi:

21.06.2021Gündem
Ergin Atamandan Fenerbahçe cevabı Hedefim NBA

Ergin Ataman'dan Fenerbahçe cevabı! 'Hedefim NBA'

Turkish Airlines EuroLeague ve ING Basketbol Süper Lig şampiyonlukları yaşayan Anadolu Efes‘te baş antrenör Ergin Ataman, Antalya Diplomasi Forumu‘nda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte programa katıldı ve gençlerin sorularını yanıtladı.

20.06.2021Basketbol
Son dakika haberler... Bakan Çavuşoğlundan Yunanistan açıklaması

Son dakika haberler... Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan açıklaması

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın 'Türk saldırganlığını Türkiye'nin kendisine karşı silah olarak kullandık' açıklamasına Türkiye'den cevap geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Yunanistan'ın tahriklerden ve kışkırtıcı adımlardan, provokasyondan vazgeçmesi lazım' dedi.

20.06.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Terör örgütüne inat diplomat olma kararı aldım

Bakan Çavuşoğlu: Terör örgütüne inat diplomat olma kararı aldım

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, iyi bir futbolcuyken uluslararası ilişkiler okuma kararıyla ilgili, "Lisede öğrenciyken Ermeni terör örgütü diplomatlarımıza saldırıyordu, şehit veriyorduk. Ben de onlara inat diplomat olacağım diye uluslararası ilişkiler okudum." ifadelerini kullandı.

20.06.2021Gündem
Antonio Guterres, BM Genel Sekreterliğine ikinci kez atandı

Antonio Guterres, BM Genel Sekreterliğine ikinci kez atandı

Antonio Guterres, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterliğine 5 yıllığına yeniden atandı.

18.06.2021Dünya
Son dakika haberi: ABD Başkanı Biden ve Rusya lideri Putin arasındaki tarihi zirve sona erdi Açıklamalar peş peşe geldi

Son dakika haberi: ABD Başkanı Biden ve Rusya lideri Putin arasındaki tarihi zirve sona erdi! Açıklamalar peş peşe geldi

ABD Başkanı Joe Biden, 20 Ocak'ta göreve başladıktan sonra Rus lider Vladimir Putin'le ilk kez bugün bir araya geldi. İsviçre'nin Cenevre kentinde başlayan Biden-Putin zirvesi sona erdi. Görüşme 4 saat sürdü. Rus İnterfaks haber ajansı delegasyonlarda yer alan bir yetkiliye dayandırdığı habere göre; iki liderin görüşmesi oldukça başarılı geçti. Toplantının ardından iki lider basın toplantısı düzendi. Putin, görüşmenin yapıcı olduğunu belirtirken Biden ise "açık sözlü" olarak nitelendirdi. Kremlin, Putin ve Biden arasındaki görüşmenin ardından üzerinde uzlaşıya varılan ortak bildiriyi yayımladı.

16.06.2021Dünya
İlluminati nedir İlluminati kurucusu ve tarihçesi hakkında bilgiler ile efsaneler

İlluminati nedir? İlluminati kurucusu ve tarihçesi hakkında bilgiler ile efsaneler

İlluminati hemen hemen herkesin merak ettiği, araştırdığı ve öğrenmeye çalıştığı bir örgüttür. Hakkında yapılan araştırmalarda en çok merak edilen ise hala varlığı koruyup korumadığıdır. Bu yazı dizininde İlluminati’nin ne olduğu ve günümüze kadar gelen tarihini derledik.

21.05.2021Araştırma
Doktrin nedir Kısaca doktrin tanımı ve kavramı

Doktrin nedir? Kısaca doktrin tanımı ve kavramı

Dilimize Latinceden geçmiş olan doktrin kelimesinin orijinali ''doctrine'' şeklinde yazılır. Antik Roma döneminden bu yana kullanılan bu kavram başta Seneca olmak üzere birçok düşünürün felsefesinde önemli bir yer tutar. Kelimenin Türkçe karşılığı ise öğretidir. Doktrin nedir? Doktrin tanımını ve kavramını örneklerle birlikte derledik.

21.05.2021Araştırma
Washington Post duyurdu: Biden İsraille silah anlaşmasını imzaladı

Washington Post duyurdu: Biden İsrail'le silah anlaşmasını imzaladı!

ABD'nin önemli basın kuruluşlarından Washington Post'taki habere göre Başkan Joe Biden ve Tel Aviv yönetimi arasında, Gazze’ye yönelik saldırılar öncesinde 735 milyon dolarlık silah anlaşması yapıldığı ileri sürüldü. ABD'nin İsrail'le yaptığı bu anlaşma büyük tepkiyle karşılandı.

17.05.2021Dünya
Son dakika... ABDden flaş Hamas açıklaması

Son dakika... ABD'den flaş 'Hamas' açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, İsrail ordusunun vurduğu basın kuruluşlarına ait binada Hamas'ın faaliyet gösterdiğine dair herhangi bir kanıt görmediğini söyledi.

17.05.2021Dünya
Berlin Antlaşması Nedir Berlin Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Berlin Antlaşması Nedir? Berlin Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Osmanlı imparatorluğunun tarihinde imzalamış olduğu birçok önemli antlaşmalardan sadece biri olan Berlin antlaşması sonuçları önemli olan bir antlaşmadır. Berlin antlaşması Osmanlı imparatorluğunun gerileme dönemlerinde imzalanmış olan antlaşmalardan biri olup bu antlaşma son aylarda en çok araştırılan antlaşmalardan biridir. Peki Berlin antlaşması nedir? Berlin antlaşması tarihi ve bu antlaşmanın maddeleri nelerdir? Berlin antlaşması hangi devletler arasında imzalanmıştır ve sonuçları nelerdir? İşte Berlin antlaşmasına dair tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Belgrad Antlaşması Nedir Belgrad Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Belgrad Antlaşması Nedir? Belgrad Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Osmanlı devleti gerileme ve duraklama döneminde büyük miktar topraklar kaybettiği bilinmektedir. Bu toprak kayıplarının birçoğunu Avrupa kıtasında yaşamıştır. Fakat Belgrad anlaşması daha çok topraklarını geri almaya yönelik bir anlaşma olarak bilinmektedir. Bu anlaşmayı merak eden bireyler de genellikle Belgrad Antlaşması nedir? Belgrad Antlaşması tarihi, maddeleri, önemi ve sonuçları kısaca özeti nedir? Soruları bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

16.05.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

180 derece dönerken duvara toslayacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu dış politikayı 180 derece değiştireceğim. Bu dış politika, Türkiye’ye, bölgeye, Avrupa’ya, en çok da bizim insanımıza zarar veriyor” demişti bir canlı yayın sırasında.

20.09.2021

Milli İstihbarat Teşkilatı’nda kaç Carrie Mathison çalışıyor

Carrie Mathison, Türkiye’de de çok izlenen “Homeland” dizisinin CIA ajanı kadın kahramanı...

11.08.2021

Yağmur Tanrısevsin’in diplomat sakinliği

“Şu şu şu oldu, aldatıldım” demiyor. “Sonradan öğrendim” demiyor. Peki ne diyor? “Aldatıldıysam bu benim suçum değil” diyor. “Vicdanım temiz, bende yara oluşmadı, oluşmaz” diyor.

13.07.2021

Madem öyle...

En yakın seçim 2023’te.

10.07.2021

Yeter be ya!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Çorlu Karatepe’de yapmak istediği atık tesisi projesi için Tekirdağ Valiliği tarafından verilen ‘ÇED Gerekli Değildir’ kararı vardı, ne oldu?

22.06.2021

NATO’nun eski Afganistan Temsilcisi Hikmet Çetin, TSK’nın Kabil’de görev almasına ne diyor?

ABD’nin önümüzdeki eylül ayında Afganistan’dan çekilmesini tamamlamasıyla birlikte, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başkent Kabil Havalimanı’nın güvenliğini ve işletmesini üstlenmesi meselesi son günlerin en önemli tartışma başlıklarından biri haline gelmiş bulunuyor.

15.06.2021