Gündem Haberleri

  Trafik bugün daha da kötü

  Sefa KIDIK - İSTANBUL, (DHA)
  10.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki çalışmalar sebebiyle yaşanan trafik, bir şeridin daha kapatılmasıyla kabusa dönüştü. Tek şeritten Anadolu yakasına geçmeye çalışan araçların oluşturduğu kuyruk gece geç saatlere kadar sürdü. Gece İSTOÇ'a uzanan trafik yoğunluğu, sabah saatlerinde ise Hasdal'dan başladı. Peki İstanbulluların tek şerit kabusu ne kadar sürecek? Hurriyet.com.tr'ye konuşan Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileri, dün başlayan çalışmaların bir hafta süreceğini açıkladı. Buna göre dün başlayan çalışmalar, 16 Temmuz Pazartesi gününe kadar sürecek. Yani İstanbullular bir hafta daha trafik kabusu çekecek.

  Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nde devam eden yol yapım çalışması nedeniyle gişelerden sonraki beş şeritte trafiğe kapatıldı. Şeritler trafiğe kapatılınca köprüye doğru uzanan kilometrelerce araç kuyrukları gece saatlerinde de devam etti. Trafik sabah saat 06.30 sıralarında Metris TEM Bağlantı noktasına kadar uzandı. Geceyi yoldan arçlarının içinde geçirmek zorunda kalan sürücüler, trafiğe isyan etti. Saatlerce yolda olduklarını belirten sürücüler trafiğe çözüm bulumasını istediler. TEM Otoyolu'nda bulunan uzun araç kuyruğunu fark eden bazı sürücüler ise geri geri araçlarını sürerek TEM Otoyolu Karayolları bağlantı noktasından geri geri giderek trafikten kurtulmaya çalıştı.         

  Hürriyet İSTANBUL’DA TRAFİK ÇİLESİ
  HANGİ YOLLARDA ÇALIŞMA VAR?

  VATANDAŞLAR ARAÇLARINDA UYUDU / FOTO GALERİ

  İSTANBUL'DA TEK ŞERİT KABUSU / WEB TV

  DEVLET NEDEN VAR
  MEHMET Y. YILMAZ YAZIYOR

  İstanbul trafiğinde çile bitmiyor. Dün öğlen saatlerinde FSM gişeler sonrası dubalarla ayrılmış boş alanda top oynayan kişileri görülmesi şaşkınlık yaratmıştı. Bu yaşananlar da elbette köprünün bir şeridinin daha trafiğe kapatılmasının etkisi vardı. Görenleri gülümseten bu manzara dün akşam saatlerinde yerini sinir harbine bıraktı. Haftanın ilk günü iş çıkış saatinde İstanbul trafiği felç oldu. 

  TRAFİK ÇİLESİ GECEDE DEVAM ETTİ / WEB TV

  Hürriyet FSM'DE FUTBOL MAÇI

  Asfalt çalışmalarının ardından gişelerden sonraki beş şeridin trafiğe kapatılması kilometrelerce araç kuyruğu oluşmasına neden oldu. Sürücüler ise, "İnsanlarımıza sabır diliyoruz" diyerek yaşanan duruma isyan etti.

  "2 SAATTİR YOLDAYIM"

  Fatih Sultan Mehmet köprüsündeki asfaltlama çalışması devam ederken, şimdi de gişelerden sonraki beş şerit trafiğe kapatıldı. Şeritler trafiğe kapatılınca köprüye doğru uzanan kilometrelerce araç kuyrukları oluştu. Sürücüler en sağdaki gişelerden gitmek zorunda kalırken, bu da zaten sıkışık olan trafiği daha da çekilmez hale getirdi. Maslak'tan TEM'e girdiğini ifade eden bir sürücü "2 saattir yoldayım. Maslak'tan girdim buna rağmen 2 saattir yoldayım" dedi.

  Sürücü geçmesi gereken gişeyi bulmakta zorlandığını söyleyerek, "Bir de şu gişelerden ücret almasalar ne kadar güzel olur. Kendi şeridimizi bulacağız diye 2 saattir uğraştık" diye konuştu.

  "4 SAATTİR YOLDAYIM REZİL OLDUK"

  2.5 saattir yolda olduğunu söyleyen bir kadın sürücü ise, "Sabır diliyoruz insanlarımıza. 2.5 saattir yoldayım. Bu ne felaket?" diye sordu. 4 saattir yolda olduğunu söyleyen bir başka sürücü ise, "Böyle rezillik olmaz. Feriköy'den Kavacık'a gideceğim. 4 saattir yoldayım. Çocuğum arkada. Küçücük çocukla rezil olduk" diyerek duruma isyan etti. Bu arada gişelerden sonra meydana gelen bir trafik kazası da zaten sıkışık olan trafiğin iyice sıkışmasına neden oldu.

  KİLOMETRELERCE KUYRUK OLUŞTU / WEB TV

  GECE SAAT 01.10 İTİBARİYLE YOĞUNLUK HARİTASI

  Hürriyet

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı