GeriGündem Teröristin intiharının sırrı ortaya çıktı!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Teröristin intiharının sırrı ortaya çıktı!

Teröristin intiharının sırrı ortaya çıktı!

TERÖR örgütü PKK’nın örgüt üyelerine, “yakalanacağız zaman intihar edin” talimatı verdiği bildirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “PKK terör örgütü ‘Yakalanacağınız zaman bu konuda böyle davranın’ diye gerek telsiz görüşmelerinden gerekse de bizim özellikle Bingöl Şenyayla’da yakalamış olduğumuz, bizim ‘kütüphane’ diye nitelendirdiğimiz 552 bin dijital belgede net bir şekilde okuduğumuz bir değerlendirmesi var ve bunlar yeni” dedi.

 

Soylu bu açıklamayı, HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu’nun, Antalya Emniyetinde intihar ettiği açıklanan Murat Araç’ın durumunu, İçişleri Bakanlığı’nın Meclis’teki bütçe görüşmeleri sırasında gündeme getirmesi üzerine yaptı. Soylu, Araç’ın durumuna ilişkin, “Jandarma tarafından yol kontrolünde aranan bir şüpheli şahıs alınmış, daha sonra Antalya Emniyet Müdürlüğü Teröre gönderilmiştir. Ve o esneda ikinci kattan atlamak suretiyle intihar etme yolunu seçmiştir. Bütün uğraşılara rağmen, hastaneye kaldırıldı, kurtarılmak istendi, kurtarılamadı” bilgisini verdi. Soylu, ardından da şu açıklamayı yaptı:KÜTÜPHANEDEN ÇIKAN TALİMAT

“Son zamanlarda şöyle bir istihbarat var, buna ait bizim de birtakım tedbirlerimiz söz konusu; Özellikle PKK terör örgütü ‘Yakalanacağınız zaman bu konuda böyle davranın’ diye gerek telsiz görüşmelerinden gerekse de bizim özellikle Bingöl Şenyayla’da yakalamış olduğumuz, bizim ‘kütüphane’ diye nitelendirdiğimiz 552 bin dijital belgede net bir şekilde okuduğumuz bir değerlendirmesi var ve bunlar yeni. Mesela İzmir’de polisin kuşattığı bir PKK terör örgütü mensubu biliyorsunuz boğazını kesti kendisi ve polis arkadaşlarımız onu hastaneye yetiştirdiler ve hayatını kurtardılar; teslim olmamak için boğazını kesti. Tabii, bu talimat hangi örgüt mensubuna ne kadar ulaşmıştır, bunu bilemeyiz ama böyle bir talimatın da varlığını arkadaşlarımıza biz ilettik, bu konuda gayet tedbirli olması lazım geldiğini de kendilerine, kendi talimatlarımızla beraber ortaya koyduğumuzu ifade etmek isterim.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle