GeriGündem Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman yapılacak? Sözlü sınav için taban puanlar belli oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman yapılacak? Sözlü sınav için taban puanlar belli oldu

Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman yapılacak? Sözlü sınav için taban puanlar belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yapacağı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için, sözlü sınava çağrılan adayların ne zaman mülakatlara gireceği merak konusu oldu. Öte yandan MEB, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için sözlü sınava çağrılan adaylara ait taban puanları da duyurdu. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman?

Bakanlığın internet sitesinden, farklı branşlarda yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için sözlü sınava çağrılan aday sayıları ve adaylara ait KPSS taban puanları açıklandı. İşte, konuya ilişkin detaylar ve sözlü sınav tarihleri...

Buna göre, gıda teknolojisi, 92 ile en yüksek taban puanına sahip alan oldu. Daha sonra, 91 taban puanıyla psikoloji, 87 puanla halkla ilişkiler ve organizasyon hizmetleri alanları geldi. Taban puanlarına, MEB Personel Genel Müdürlüğünün "http://personel.meb.gov.tr/" internet adresinden ulaşılabilecek.

MÜLAKATLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecek. Bu adaylar, en fazla 20 eğitim kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek. Tercihler, aynı il veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecek. Tercihler, herhangi bir il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne onaylatılacak.

Açıklanan başvuru takvimine göre, sözlü sınavlar 12-30 Haziran'da yapılacak ve sonuçlar 4 Temmuz'da ilan edilecek. Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, 8-10 Temmuz'da alınacak ve 16 Temmuz'da sonuçlandırılacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle