Gündem Haberleri

  Siirt'te aşırı yağış: Ölü ve yaralılar var

  Turan KOYUNCU-Mehmet Yücel DURAK/ŞİRVAN(Siirt) (DHA)
  30.11.2017 - 08:11 | Son Güncelleme:

  SİİRT’in Şirvan İlçesi'ne bağlı Soğanlı Köyü'nde bu sabaha karşı aşırı yağış nedeniyle Cemal Coşkun’a ait toprak damlı evde göçük meydana geldi. 8 kişilik aileden baba Cemal Coşkun ile 2 oğlu öldü, anne ve 4 çocuğu köylüler tarafından yaralı olarak kurtarıldı.

  Şirvan İlçesi'ne bağlı Soğanlı köyünde saat 02.30 sıralarında aşırı yağış nedeniyle Cemal Coşkun’a (37) ait toprak damlı evde göçük meydana geldi. 8 kişinin bulunduğu evde Cemal Coşkun, çocukları 5 yaşındaki Ömer ve 15 yaşındaki Yusuf Coşkun olay yerinde öldü, eşi ve 4 çocuğu köylüler tarafından yaralı olarak kurtarıldı. Anne Cemile (37) ile çocukları Gamze (2), Sinan (9), Zeynel (13) ve Büşra (11) Coşkun'un tedavisi Siirt Devlet Hastanesinde sürüyor.

  Siirt'te aşırı yağış: Ölü ve yaralılar var SİİRT’in Şirvan İlçesi'ne bağlı Soğanlı Köyü'nde bu sabaha karşı aşırı yağış nedeniyle Cemal Coşkun’a ait toprak damlı evde göçük meydana geldi. 8 kişilik aileden baba Cemal Coşkun ile 2 oğlu öldü, anne ve 4 çocuğu köylüler tarafından yaralı olarak kurtarıldı.

  Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş, hastaneye gelerek yaralılara geçmiş olsun dileğinde bulundu. Coşkun ailesi fertleri ile görüşen Kuş, olayda hayatını kaybeden baba ve iki çocuğu için başsağlığı dileklerinde bulundu.

  Öte yandan köyde oturan amca Cevdet Coşkun, hastanede yaptığı açıklamada, olayın 02.00 sularında yaşandığını, evin eski olması nedeniyle yağmurun etkisi ile çökmenin meydana geldiğini düşündüklerini belirtti.

  Evin bulunduğu alana gittiklerinde yattıkları bölümün çöktüğünü gördüklerini, etraflarını kazarak nefes almalarını sağladıklarını anlatan Coşkun, daha sonra köydekilere durumu haber verdiklerini söyledi.

  İlk olarak yaralılara ulaştıklarını, hayatını kaybeden kardeşi ve iki yeğenine ise yaklaşık yarım saat sonra ulaşabildiklerini ifade eden Coşkun, "Ulaştığımızda Hakk'ın rahmetine kavuşmuşlardı" dedi.

  Siirtte aşırı yağış: Ölü ve yaralılar var

  Etiketler: son dakika , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı