GeriGündem Son dakika... İstanbul'da sürpriz zirve... 3 saat sürdü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... İstanbul'da sürpriz zirve... 3 saat sürdü

Son dakika... İstanbul'da sürpriz zirve... 3 saat sürdü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; İstanbul'daki Mabeyn Köşkü'nde, Başbakan Binali Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile görüştü. Görüşme yaklaşık 3 saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Kısıklı'da bulunan konutundan çıkarak, Beşiktaş'taki Mabeyn Köşkü'ne gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Başbakan Binali Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile görüştü.

Habertürk TV'nin haberine göre, görüşmede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da yer aldı.

Görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın Rusya'ya gerçekleştireceği ziyaret ve Başbakan Yıldırım'ın ABD ziyaretinin gündeme gelmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi programında Başbakan Yıldırım ve Orgeneral Akar ile görüşmesi yer almıyordu.

GÖRÜŞME YAKLAŞIK 3 SAAT SÜRDÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başbakan Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Akar ile Mabeyn Köşkü'nde yaptığı görüşme sona erdi. Görüşme yaklaşık 3 saat sürdü.

İBRAHİM KALIN FİLİSTİNLİ ATLETLE FOTOĞRAF PAYLAŞTI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Vodafone 39. İstanbul Maratonu'na katılan Filistinli atlet Muhammed El Kadı'yı twitter hesabından bir mesaj atarak tebrik etti.

Son dakika... İstanbulda sürpriz zirve... 3 saat sürdüTürkçe ve İngilizce olarak paylaşılan mesajda, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "İstanbul Maratonu'na katılan herkesi ve hassaten Muhammed El Kadı'yı tebrik ediyorum. Muhammed'in maratonda taşıdığı Filistin bayrağı, en güzel hediyemiz oldu. Türkiye-Filistin dostluğu her daim yaşayacak." ifadelerini kullandı.

Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ile birlikte, Muhammed El Kadı ile çekildikleri bir fotoğrafı da paylaştı.

Dünyanın her yerinde düzenlenen maratonlara katılarak yarışları Filistin bayrağıyla tamamlayan atlet Muhammed El Kadı, ekim ayında Amerika Birleşik Devletleri'ne yaptığı vize başvurusunun reddedilmesi üzerine Chicago Maratonu'na katılamamıştı. Bunun üzerine Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın tarafından yine sosyal medya üzerinden İstanbul Maratonu'na davet edilen Kadı, "12 Kasım 2017'de İstanbul Maratonu'nu Filistin ve Türk bayraklarını taşıyarak koşacağım." mesajını paylaşmıştı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR


Yorumları Göster
Yorumları Gizle