GeriGündem Son dakika: HDP %10 barajını aştı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika: HDP %10 barajını aştı

Son dakika: HDP %10 barajını aştı

Halkların Demokratik Partisi (HDP), milletvekili seçimlerinde %10 barajını aştı. Toplam sandıkların %83'ünün açıldığı ülke genelinde HDP %10.51 ile 64 milletvekili çıkartabiliyor.

HDP’nin yüzde 10 barajını geçmesi ile birlikte Diyarbakır başta olmak üzere Güneydoğu’daki birçok merkezde, partililer sokağa döküldü.

Diyarbakır’da kutlamalar HDP’nin önünde yapılırken, konvoy oluşturan partililer kent merkezinde kutlama turları attı. Kutlamalar sırasında havai fişekler patlatılırken, parti bayrakları ile kutlamalar kentin birçok noktasında devam gece boyunca devam etti.

DİYARBAKIR'DA HDP'LİLER KUTLAMALARA BAŞLADI

Diyarbakır’da HDP'liler kutlamalara başladıSEÇİM sonuçlarının açıklanmaya başlaması ve HDP'nin yüzde 10 barajının geçtiğinin televizyonlarda yayımlyanması ile birlikte Diyarbakır başta olmak üzere HDP'liler sokağa döküldü. Diyarbakır'da kutlamalar HDP'nin önünde yapılarken, konvoy oluşturan partileler kent merkezinde kutlama turları atıyor. Kutlamalar sırasında havai fişekler patlatılırken, parti bayrakları ile kutlamalar kentin bir çok noktasında devam ediyor.

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle