Gündem Haberleri

  Son dakika... Cinderes ele geçirildi! Bölgeden çok çarpıcı görüntüler geliyor...

  AA
  08.03.2018 - 14:01 | Son Güncelleme:

  TSK ve ÖSO, Afrin'in Cinderes belde merkezini ele geçirdi. Teröristlerle bölgedeki çatışmalar devam ederken operasyondan dikkat çeken bir görüntü de geldi. Görüntü de, YPG'nin keskin nişancısı roketatar ile etkisiz hale getiriliyor.

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'in Cinderes belde merkezini ele geçirirken teröristlerle yer yer çatışmalar sürüyor. Kurtarılan mahallelerde TSK ve ÖSO, arama tarama faaliyetlerinde bulunuyor.

  TSK ve ÖSO'nun dün belde merkezine hakim Cinderes Tepesi'ni almasının ardından hava harekatı hız kazanmıştı.     

  Sahadaki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, TSK ve ÖSO, teröristlerle yoğun sokak çatışmaları neticesinde Afrin'in güneybatısındaki Cinderes belde merkezini ele geçirdi.     

  Kaçmaya çalışan teröristler TSK'ya ait silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) hedef alındı.

  KESKİN NİŞANCI VURULDU

  Öte yandan Cinderes’teki operasyondan gelen bir görüntüde dikkat çekti. ÖSO tarafından paylaşılan bir görüntü de, YPG'nin keskin nişancısı roketatar ile böyle etkisiz hale getirildi.

  Son dakika... Cinderes ele geçirildi Bölgeden çok çarpıcı görüntüler geliyor...

  Teröristlerle çatışmalar yer yer devam ederken, kurtarılan mahalle ve sokaklarda arama tarama faaliyetleri devam ediyor.     

  AA, önceki gün Cinderes belde merkezini havadan görüntülemişti. Belde merkezinin büyük ölçüde boşaltılmış olduğu dikkati çekmişti. PYD/PKK'nın belde sakinlerini canlı kalkan olarak kullanmak için Afrin merkeze göç ettirdiğini öğrenilmişti.     

  Afrin, bir ilçe merkezi ile Racu, Bülbül, Şeyh Hadid, Cinderes, Şeran ve Mabatlı olmak üzere 6 belde merkezinden oluşuyor.     

  TSK ve ÖSO unsurları, henüz Mabatlı beldesine yönelik operasyonlara başlamadı.     

  Merkezleri ele geçirilen diğer beldelere ait bazı köylerin de harekatın ilerleyen safhalarında teröristlerden temizlenmesi bekleniyor.     

  PYD/PKK, Zeytin Dalı Harekatı'nın sinyallerini aldığı dönemde yığınak ve savunma hatlarını büyük ölçüde Afrin ilçe merkezinde oluşturmuştu.     

  Beldelerdeki sivilleri de canlı kalkan yapabilmek için ilçe merkezine taşımıştı.     

  TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana YPG/PKK-DEAŞ'ın işgalindeki Afrin'de 5'i belde merkezi, 122'si köy, 30'u kritik nokta olmak üzere toplam 157 bölgeyi kontrol altına aldı. 

  Son dakika... Cinderes ele geçirildi Bölgeden çok çarpıcı görüntüler geliyor...
   

  CİNDERES'E YOĞUN HAVA BOMBARDIMANI

  Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu birliklerinin büyük oranda kontrolü sağladığı Afrin'in Cinderes kasabasına yoğun uçak bombardımanı devam ediyor. Cinderes'ten yükselen dumanlar, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinden görülüyor.

  Komandolar ve özel harekat timleri Cinderes kasabasında sıcak meskun mahal operasyonları gerçekleştirirken, Türk savaş jetleri de kasaba merkezi ve köylerindeki YPG-PYD/PKK mevzilerini bombardımana tutmaya devam ediyor.

  Harekata, sınırın Türkiye tarafından fırtına obüsleri ve çok namlulu roket atarlar da destek veriyor.

  Afrinde çok kritik iki gelişmeAfrin'de çok kritik iki gelişme

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı