Gündem Haberleri

  Siirt’te şehit düşen 8 asker, törenle memleketlerine uğurlandı

  Felat BOZARSLAN- Turan KOYUNCU- Serdar SUNAR/SİİRT, (DHA)
  20.08.2015 - 13:22 | Son Güncelleme:

  SİİRT’te PKK’lı teröristlerin askeri araca düzenlediği bombalı saldırıda şehit düşen 8 asker, bugün 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı’nda düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı.

  Siirt’in Şirvan ve Pervari ilçelerini bağlayan karayolunda dün yapılan saldırıda şehit olan uzman çavuşlar Hakan Aktürk, Ferdi Gerekli ve Barış Akın ile erler Bahadır Aydın, Recep Beycur, Ömer Erüstün, Emre Kaan Arlı ve Mehmet Halil Barkın’ın cenazeleri, bu sabah Devlet Hastanesi morgundan alınarak 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı’nın Omurtak Kışlası’na getirildi.

  Siirt’te şehit düşen 8 asker, törenle memleketlerine uğurlandı  Burada düzenlenen törene İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz askeri ve mülki erkan ile şehitlerin aileleri katıldı. Şehitlerin Türk bayrağına sarılı tabutlarının yan yana dizildiği törende önce saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşunun ardından askeri personel tarafından şehitlerin özgeçmişleri okundu.

  Siirt’te şehit düşen 8 asker, törenle memleketlerine uğurlandı

  Şehitler için duanın ardından törene katılanların saygı duruşu arasında şehit cenazeleri tekrar ambulanslara alındı. Şehitlerden Mehmet Halil Barkın’ın cenazesi ambulansla karayoluyla Şırnak’ın Silopi İlçesi’ne gönderilirken, diğer 7 şehidin cenazesi de Siirt Havalimanı’na getirildi. Şehitlerin cenazesi buradan uçakla memleketlerine gönderildi.

  Siirt’te şehit düşen 8 asker, törenle memleketlerine uğurlandı

  OPERASYON DEVAM EDİYOR

  Bu arada dün 8 askerin şehit olduğu saldırının ardından başlatılan operasyon da devam ediyor. Saldırıdan sonra Pervari kırsalına kaçtıkları değerlendirilen PKK’lıların yakalanması için bölgede yapılan operasyona havadan Kobra ve Atak taarruz helikopterleri de destek veriyor.

  Teröristlerin kaçış güzergahı kapatacak şekilde havadan komando birlikleri ve jandarma özel harekat birimlerinin bölgeye indirildiği bildirildi.

  Siirt’te şehit düşen 8 asker, törenle memleketlerine uğurlandı
  .

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı