Gündem Haberleri

  Sarıyer'de 172 kaçak yakalandı

  Hürriyet Haber
  24.07.2001 - 10:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Sarıyer'de deniz yoluyla İtalya'ya gitmek isteyen, aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu çoğu yabancı uyruklu 172 kişi, bir tekne içerisinde yakalandı.

  Olayda yakalanan kişileri yurtdışına götürmek için organizasyon yapan 5 kişi ile 2 minibüs sürücüsü gözaltına alındı. Polis, yakalanan kişilerin, deniz yoluyla İtalya'ya gitmek istediklerini kaydetti.

  Sahil Güvenlik ile Deniz Polisi ekipleri, aldıkları bir ihbar üzerine dün gece saat 23.00 sıralarında Sarıyer Rumeli Feneri açıklarında 'Tokerler' adlı bir balıkçı teknesini durdurarak arama yaptı.

  Teknede yapılan aramada içerisinde kadın ve çocukların da bulunduğu çoğu yabancı uyruklu 172 kişi tespit edildi.

  Ekipler tekneyi daha sonra Büyükdere Sahili'ne çekerken, balıkçı teknesinde bulunan kişiler sahile gelen polis minibüsleri ve otobüslerle Sarıyer İlçesi'ndeki Merkez, Büyükdere, Tarabya, Yeniköy ve Muhsin Bodur Karakollarına götürüldü.

  Bu arada olayda organizatörlük yaptıkları bildirilen Can Tüysüz, Hacı Avcı, Kemalettin Avag, Kazım Poyraz ve Metin Palak ile 172 kişiyitekneye minibüsleriyle taşıyan Mehmet Yumuk ve Hamit Aslan, jandarma ve polis ekiplerinin çalışmaları sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturmaya devam ediliyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı