GeriGündem Psikologlar beraat etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Psikologlar beraat etti

Psikologlar beraat etti

İstanbul Bakırköy’de ruhsatsız işletilen psikolojik danışma merkezinde yarızamanlı danışmanlık hizmeti verdiği iddiasıyla yargılanan 5’i psikolog 6 kişi beraat etti.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamedeki ifadelere göre; İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, 06 Şubat 2017’de Bakırköy’de denetim yaparken Gülşen S. adına kayıtlı işyerinde, yarızamanlı danışmanlık hizmeti verildiğini belirledi.

İşyerinin Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, belediye veya herhangi bir kurumdan alınmış işyeri açma ve çalışma ruhsatının olmadığı tespit edildi. Ayrıca Bakırköy İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yeterli ve detaylı tespitin yapılmadığı, toplanan deliller ışığında izinsiz sağlık hizmeti sunulduğu yönünde kamu davası açmak için yeterli şüphenin edinildiği kaydedildi.

İşyerinin sahibi olarak görünen Gülşen S. ve Afife S., Ali E.U., Nur F.B., Tuba K. ve Ümit Ç., adlı psikologlar hakkında “Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun’a aykırılıktan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davayı karara bağlayan 39. Asliye Ceza Mahkemesi hâkimi, iddia edilen suçun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle tüm sanıkların beraatına karar verdi. 

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (27.04.2018)İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle