Gündem Haberleri

  Polise Arapça kursu

  DHA
  21.08.2015 - 12:26 | Son Güncelleme:

  MERSİN Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) desteğiyle, Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü personeline yönelik Arapça kursu açıldı.

  Suriye’deki savaş nedeniyle Mersin’e gelen ve ağırlıklı olarak merkez Mezitli ilçesine yerleşen Suriyeliler ile dil engelini kaldırmak için Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün talebi üzerine Arapça kursu başlatıldı. Açılan kursa 10 polis memuru katıldı. Asayiş, pasaport ve özellikle trafik konularında Suriyelilerle yaşanan dilden kaynaklı iletişim sorununu çözmek için talep edilen kurs 11 Eylül’e kadar devam edecek.

  Mersin Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Okt. Dr. Fidel Çakmak, talepler olduğu sürece bu kursun devam edeceğini söyledi. Çakmak, "İlimizdeki bireylere, kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren ulusal veya uluslararası kuruluşlara, ihtiyaç duydukları alanlarda kısa süreli eğitim programları, kurslar, sertifika programları ve seminerler düzenlemek için teknik ve akademik yapımızla hazırız" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı