GeriGündem PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınavı ne zaman?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınavı ne zaman?

PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınavı ne zaman?

PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınavı’nın tarihi belli oldu. Polis Meslek Yüksekokullarından ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden mezun olanlar için sınav duyurusu yayınlandı. Peki, PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınavı ne zaman?

Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden az önce PMYO ve POMEM duyurusu yayımlandı.Duyuruda şu ifadelere yer verildi :

Polis Meslek Yüksekokullarından (PMYO) ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden (POMEM) mezun olup, değişik sebeplerle işlemleri tamamlanan (disiplin, sağlık, ders ve sınav işlemleri, mahkeme kararıyla dönen vb.) adayların sınavları; 03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği” hükümleri gereği Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsünde 19 Aralık 2018 tarihinde PMYO mezunları için saat:09.30’da, POMEM mezunları için saat: 09.45’de yapılacaktır.

Söz konusu sınava, okul müdürlüklerince kendilerine eğitim sonu sınavına gireceği bildirilen adaylar belirtilen günde ve yerde katılacaklardır.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle