Gündem Haberleri

  PKK'lı teröristlerden mandallı bomba düzeneği!

  İHA
  04.04.2016 - 10:36 | Son Güncelleme:

  PKK'lı teröristlerin, çamaşır asmak için kullanılan mandallardan el yapımı bomba düzeneği hazırladığı belirlendi.

  Genelkurmay Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının terör örgütü PKK'ya yönelik Mardin Nusaybin ve Muş kırsalında yürüttüğü operasyonlara ilişkin fotoğrafları paylaştı. Fotoğraflarda Nusaybin şehir merkezinde düzenlenen operasyonlarda etkisiz hale getirilen teröristlere ait silah ve teçhizat ile parke kilit taşlarıyla yapılan barikatlar ve binalarda açılan mazgallar yer aldı. Teröristlerin vatandaşların evlerini hain planları için nasıl kullandıkları, duvarları delerek tüneller oluşturdukları görüntülerde gözler önüne serildi

  PKKlı teröristlerden mandallı bomba düzeneği


  Teröristler tarafından hazırlanan el yapımı patlayıcılar ve bunların patlatılması için yapılan düzeneklerin yansıdığı fotoğraflarda bir ayrıntı dikkat çekti. Teröristlerin çamaşır asmak için kullanılan mandallardan el yapımı patlayıcı düzeneği hazırladığı görüldü. Teröristlerin kurduğu barikatların iş makinalarıyla temizlendiği belirtildi.

  PKKlı teröristlerden mandallı bomba düzeneği


  MUŞ'TA 4 ODALI SIĞINAK

  49. Komando Tugay Komutan Yardımcılığı ve Muş İl Jandarma Komutanlığına bağlı birlikler tarafından, Hasköy İlçesi kırsalında, "Şehit Jandarma Başçavuş Mehmet Çapar-37" operasyonu düzenlediği bildirildi. Operasyonda, 4 odalı sığınak ve 15 el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan çok sayıda tüp ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

  Etiketler: PKK , terörist , mandal , EYP , bomba , tuzak , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı