Gündem Haberleri

  PKK kamu kurum binalarını bu hale getirdi

  AA
  29.04.2016 - 16:09 | Son Güncelleme:

  Şırnak'ta terör örgütü PKK mensuplarına yönelik devam ediyor. Teröristler tarafından tahrip edildikten sonra yakılan Diş Hastanesi, kamu binaları ve evleri görüntüledi

  Şırnak merkezde PKK'lı teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların ve barikatların bertaraf edilmesi, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca 14 Mart'ta başlatılan "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifci Operasyonu" sürüyor.

  TSK ve emniyet güçlerince yürütülen müşterek operasyonu takip eden AA ekibi, teröristler tarafından tahrip edildikten sonra el yapımı patlayıcılar kullanılarak yakılan İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği binası, D.T. Nurullah Kadırhan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü binası ve lojmanlar ile öğretmenevini görüntüledi.

  DİŞ HASTANESİ KULLANILAMAZ HALE GELDİ

  Çatışmaların yoğun olarak sürdüğü Dicle Mahallesi'ndeki İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği binası, D.T. Nurullah Kadırhan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine geniş güvenlik önlemleri altında ulaşan ekip, teröristler tarafından tamamen tahrip edilen binalara girdi. Bölge halkının nitelikli sağlık hizmeti alması için birkaç yıl önce kurulan sağlık kompleksini karargah gibi kullanan teröristlerin, binaların duvarlarına delikler açtığı, buralardan güvenlik güçlerine ateş ettiği, yerleştirdikleri el yapımı patlayıcılarla binalara hasar verdikleri tespit edildi. Yaklaşık 15 gün süren yoğun çatışmaların ardından bölgeyi terk eden teröristlerin, binaları ateşe verdikleri görüldü. Hastane içerisindeki tüm sağlık malzemeleri kullanılamaz hale gelirken, teröristlerin çevrede saklandıkları evleri de yaktıkları ortaya çıktı.

  GÜVENLİK GÜÇLERİ BAYRAK ASTI

  Güvenlik güçleri tarafından kontrolü sağlanan bölgedeki kamu binalarına bayraklar yeniden asıldı. Güvenlik kaynakları, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü binası ve lojmanları ile öğretmenevinin de teröristler tarafından aynı şekilde tahrip edildiğini belirtti. Çatışmaların yoğun olarak sürdüğü bölgelerden dumanlar yükselirken, kamu binalarının giriş bölümlerine yerleştirilen el yapımı patlayıcılar ise uzman ekipler tarafından etkisiz hale getiriliyor. Yüzde 65'i tamamlanan operasyonda güvenlik güçleri çemberi giderek daraltıyor. Sıcak çatışmaların yaşandığı bölgelerde, güvenlik güçleri, teröristlere "teslim ol" çağrısında bulunuyor. PKK'lı teröristler, sıkıştıkları bölgelerde evleri ateşe veriyor. Güvenlik güçleri, sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilde teröristlerin kaçma ihtimaline karşı kırsalda da önlem alıyor.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı