Gündem Haberleri

  PKK kampında eğitilmiş

  Hürriyet Haber
  28.04.2009 - 10:07 | Son Güncelleme:

  Bostancı Emanet Sokak’ta polisin dün operasyon düzenlediği operasyonda öldürülen teröristin PKK kamplarında eğitildiği ortaya çıktı. Ayrıca teröristin 'Türk Hamamları' isimli bir de kitabı var.

  TERÖR KAMPINDA EĞİTİLMİŞ / VİDEO

   

  İŞTE SİVİLLERİN VURULMA ANI FOTOĞRAFLARI

   

  OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

   

  BOSTANCI'DAKİ EV BU HALE GELDİ

   

  OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER / VİDEO 

   

  İŞTE TERÖRİSTİN PKK KAMPLARINDAKİ FOTOĞRAFLARI

  Bostancı'daki baskını kana bulayan terörist Orhan Yılmazkaya, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler mezunu. Almanya doğumlu olan Yılmazkaya'nın ailesi ise uzun yıllar Almanya’da işçi olarak çalıştıktan Çanakkale Bayramiç İlçesi’ne dönmüş. Yılmazkaya'nın bir dönem PKK kamplarında eğitildiği de ortaya çıktı.

   

  Yılmazkaya’nın son iki yıldır yakınlarıyla hiçbir şekilde irtibata geçmediği belirtildi. Yılmazkaya'nın diğer akrabalarının ise İstanbul Beşiktaş'ta yaşadığı öğrenildi.

   

  Çeşitli dergilerde incelemeleri ve edebiyat yazıları yayınlanan Yılmazkaya'nın 'Türk Hamamı' isimli kitabı Aralık 2003'te Çitlembik Yayınları'ndan Türkçe ve İngilizce olarak yayınlandı.

   

  Gazeteciliğe 1994'te Sabah gazetesinde başlayan Yılmazkaya, Radyo Umut, Demokrasi gazetesi, Tesisat ve Doğalgaz-Petrol-LPG dergilerinden haber müdürlüğü ve yayın yönetmenliği, Çitlembik Yayınları'nda editörlük yaptı.

   

  Yılmazkaya İçerikMarket Yayıncılık Bilişim Halka İlişkiler Ltd.'de yöneticilik yaptı. Yılmazkaya Patent Dünyası dergisinin Yayın Yönetmenliği görevinde de bulundu.

   

   

   

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı