Gündem Haberleri

  PKK, Erzurum- Iğdır karayolunu kesti, yolcuları 2 saat rehin tuttu

  İlhami TURAN/ KAĞIZMAN (Kars) (DHA)
  02.08.2015 - 01:37 | Son Güncelleme:

  ERZURUM’dan Kars’ın Kağızman İlçesi'ne gitmek için yola çıkan ve içinde 36 yolcu bulunan Kağızman Belediyesi'ne ait otobüsü PKK’lılar Karakurt Deresi’nde durdurdu. Yolcuları 2 saat rehin tutan PKK’lılar, otobüsle birlikte bir TIR ve 3 kargo aracını yaktı. PKK’lılar, cep telefonlarını aldıktan sonra yolcuları ve sürücüleri serbest bıraktı. Vali Vekili Adem Ünal, "Denizgölü mevkiinde sayıları 20-25 civarında oldukları öğrenilen PKK’lı teröristler 15-20 civarında aracı durdurarak yolcuları indirdikten sonra ateşe verdikleri öğrenildi'' dedi.

  Olay, akşam saatlerinde Erzurum-Iğdır Karayolu’nun Karakurt Deresi mevkisinde meydana geldi. Erzurum’dan 36 yolcu alarak saat 16.00’da hareket eden Kağızman Belediyesi'ne ait otobüsün önü akşam saatlerinde Karakurt Deresi mevkisinde 20’den fazla PKK’lı tarafından kesildi. Aras Nehri’nin geçtiği Karakurt Deresi’nde yolcuları toplayan teröristler, yoldan geçmekte olan TIR ve 3 kargo şirketine ait kamyonu da durdurdular. Yolcuların cep telefonları toplayan PKK’lılar otobüs, TIR ve kargo kamyonlarını yaktılar. PKK’lılar yaklaşık 2 saat rehin tuttukları yolcuları serbest bırakıp, olay yerinden kaçtılar.

  Rehin alınan yolcular yoldan geçen başka araçlarla Kağızman’a gitti. Olayın duyulmasıyla bölgeye giden jandarma ekipleri, Erzurum-Iğdır Karayolunu güvenlik amacıyla çift yönlü olarak ulaşıma kapatıp, PKK’lıları etkisiz hale getirmek için operasyon başlattı.

  PKK, Erzurum- Iğdır karayolunu kesti, yolcuları 2 saat rehin tuttu
  Yolcuların yakınları ilçe merkezinde endişeyle bekledi

  VALİ VEKİLİ: 15-20 ARACI YAKTILAR

  PKK’lı teröristlerin Erzurum-Iğdır yolunu kapatmasının üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye aracı gönderilirken Kars’tan da bölgeye tedbir amaçlı 5 ambulans ve 2 UMKE aracı sevk edildi. Herhangi yaralının olmaması üzerine 112 komuta merkezinde ambulanslar ve UMKE araçları bekletildi. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Vali Vekili Adem Ünal, "Denizgölü mevkiinde sayıları 20-25 civarında oldukları öğrenilen PKK’lı teröristler 15-20 civarında aracı durdurarak yolcuları indirdikten sonra ateşe verdikleri öğrenildi. Olayın ardından bölgeye itfaiye ekipleri ve arazözler giderek yanan araçlara müdahale etti. Şu anda kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı" dedi.

  PKK, Erzurum- Iğdır karayolunu kesti, yolcuları 2 saat rehin tuttu

  TIR VE KAMYON YAKAN PKK’LILAR YOLA BİDON İÇİNDE PATLAYICI BIRAKTI

  Tunceli - Erzincan karayolunu 35’nci kilometresinde yol kesen PKK’lılar, 3 TIR, 3 kamyon ve 1 iş makinasını ateş verdi. PKK’lılar daha sonra yolun ortasına taşıdıkları meşe ağaçlarının içine, içinde el yapımı patlayıcı bulunan 25 kiloluk 3 ayrı bidon bırakarak olay yerinden kaçtı. Tunceli Erzincan Karayolu, yola döşenen patlayıcılar nedeniyle jandarma tarafından güvenlik nedeniyle çift yönlü olarak ulaşıma kapatıldı.


  Etiketler: PKK yol kesti , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı