Gündem Haberleri

  Meteoroloji'den İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı

  ANKARA (DHA)
  29.09.2015 - 16:34 | Son Güncelleme:

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu akşam saat 22:00'den yarın gece yarısına kadar İstanbul Anadolu Yakası, Bursa ve Yalova için bu gece itibariyle kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Önümüzdeki saatlerde başlaması beklenen kuvvetli yağışın ulaşımda aksamalar, ani sel, su baskını ve heyelana yol açabileceği bildirildi. Açıklamada, ayrıca Çarşamba günü Sakarya, Kocaeli, Zonguldak, Düzce, Bartın ve Kastamonu çevrelerinde de çok kuvvetli yağış beklendiği duyuruldu.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

  ''Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu gece saatlerinden itibaren etkisini arttırarak Yalova, Bursa ve İstanbul Anadolu Yakasında kuvvetli (20-50 kg/metrekare ), Sakarya ve Kocaeli çevreleri ile yarın (Çarşamba) Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.''

  Meteoroloji, kuvvetli yağışların özellikle bu akşam 22:00'den yarın gece yarısına kadar etkili olacağını duyurdu.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

  Meteorolojiden İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı Ümraniye'de ev ve işyerlerini su bastı

  DOĞU AKDENİZ UYARISI

  Meteoroloji'den yapılan açıklamada, Doğu Akdeniz'de devam sağanak yağışın, bugün akşam saatlerinden itibaren etkisini arttıracağını açıkladı.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle;

  "Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz'de devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu akşam saatlerinden itibaren etkisini arttırarak güney ve doğu kesimleri başta olmak üzere Adana çevreleri, Osmaniye ile Hatay'ın kıyı ilçelerinde (Erzin, Dörtyol, İskenderun, Belen) kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

  YAĞMUR ETKİLİ OLUYOR

  İstanbul'da dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış bugün öğle saatlerinde etkisini arttırdı. D-100 Karayolu Bakırköy ve Bahçelievler Mevkiinde etkisini arttıran yağışla birlikte oluşan su birikintileri sürücü ve yayalara zor anlar yaşatıyor.

  Karayolunda trafik oluşurken, hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ıslanmaktan kurtulamadı. Yetkililerin sağanak yağış uyarılarından haberdar olanlar şemsiyeleriyle yağmurdan korundu. Bazı vatandaşlar satıcılardan şemsiye alırken bazıları da saçak altlarına sığındı.


  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı