Gündem Haberleri

  Mersin'de 'S' plaka tartışması

  İHA
  04.04.2016 - 10:51 | Son Güncelleme:

  Mersin'de ihale yoluyla satışa çıkan 110 adet 'S' plaka tartışmalara yol açtı. Mersin Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Nesil Aydın, ihale sonucunun siyasi tartışmalar nedeniyle onaylanmadığını ve servisçi esnafının mağdur olduğunu söyledi.

  Mersin Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Nesil Aydın, Büyükşehir Belediyesi İhtisas Raporu ve UKOME kararınca onaylanan 110 adet 'S' plakanın, ihale yoluyla satılması kararının Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yaşanan siyasi çekişmeler sonucu onaylanmadığını belirterek, kararın geri çekilmesinin şokunu yaşadıklarını söyledi.

  Mersinde S plaka tartışması

  Mersin Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Nesil Aydın

  Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, Büyükşehir Belediye Meclis üyelerini siyasi çekişmeleri bir kenara bırakıp, mevcut esnafın hak ve menfaatlerini koruyacak karar almalarını istediklerini vurgulayarak, söz konusu teklifin yeniden meclis gündemine getirilip, Bakanlar Kurulu kararına göre onaydan geçmesini umut ettiklerini kaydetti. Aydın, açıklamasında, Büyükşehir Belediyesince teknik ve bilimsel değerlendirmenin yapıldığı ihtisas komisyonunca şehrin büyümesi, nüfus, öğrenci ve işyeri sayılarındaki artış gibi nedenlerin göz önünde bulundurularak 110 adet servis aracına ihtiyaç duyulduğu, söz konusu plakaların günün şartlarındaki piyasa değeri üzerinden ihale yoluyla satılması için rapor tutularak, bu raporun Büyükşehir Ulaştırma Daire Başkanlığınca (UKOME) tarafından onaylanıp meclise taşındığını hatırlattı.

  Başkan Aydın, 8 aydır kamu oyunu meşgul eden 110 adet 'S' plaka satışı konusunun Büyükşehir Belediye Meclisi'nin geçtiğimiz aylarda yapılan oturumunda farklı siyasi partilere mensup meclis üyeleri arasındaki siyasi çekişmeler sonucu satış ihalesinin onaylanmayıp, kararın geri çekildiğini belirtti. Büyükşehir Meclisinde görev yapan bütün siyasi parti meclis üyelerini kısır döngü içerisindeki çekişmeleri bir tarafa bırakıp, mevcut esnafa sahip çıkmaları için sağ duyuya davet eden Aydın, “ Aylardır sürüncemede kalan bu karardan dolayı esnafımız arasında Büyükşehir Belediye Meclisine yönelik bir güvensizlik olgusu oluşmaya başlamıştır. Belediye Meclisimizde ilimiz için hizmet eden tüm meclis üyelerine güvenmek istiyoruz. Esnafımız ekmeklerinin elinden alınmamasını ve haklarının korunması için söz konusu kararın tekrar meclise getirilip onaylanması konusunda meclisimizi göreve davet ediyoruz” dedi.

  Aydın, Büyükşehir Belediyesi UKOME Daire Başkanlığı’nın da kurumlarınca hazırlanan ihtisas komisyon raporunun arkasında durmasını beklediklerini de sözlerine ekledi.

  Etiketler: Servisçiler , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı