Gündem Haberleri

  Marjinal teyze hastaneye kaldırıldı

  Hürriyet Haber
  12.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Taksim dün tarihi günlerinden birini yaşadı. 15 gündür süren Gezi Parkı protestolarının ardından polis yoğun biber gazı ve tazyikli suyla Taksim Meydanı'na girdi. Taksim'deki gerginlik ve çatışmada çekilen bir fotoğraf ise Türkiye gündemine oturdu.

  Taksim dün sabahtan itibaren yine gerildi.  Polis meydana, provokatörler devreye girdi. Şehri gaz bombası ve duman kapladı. Ancak yaşanan olaylar ve binlerce resim arasında bir tanesi vardı ki görenleri şaşkına çevirdi.

  YABANCI BASININ GÖZÜNDEN 11 HAZİRAN MÜDAHALESİ / FOTO GALERİ

  ÖNCE TAŞ ATTI SONRA HASTANEYE KALDIRILDI

  ÖNCE TAŞ ATTI, SONRA HASTANEYE KALDIRILDI

  Beyaz saçlı yaşlı kadın yüzünde gaz maskesi, elinde sapan ile polise taş atarken görüntülendi. Eylemci kadının kolunda kan grubu yazıyordu. Polisin müdahalesine sapanla tepki gösteren yaşlı teyze akşam saatlerinde ise hastaneye kaldırılırken görüntülendi. Biber gazından etkilendiği tahmin edilen protestocu teyze, baygın halde sedye üzerinde hastaneye kaldırıldı.

  DÜN NELER OLDU

  Benzer olaylar gerilimin yükselmesine ve Taksim’in savaş alanına dönmesine neden oldu. Türkiye dün sabaha İstanbul polisinin Taksim Meydanı’na müdahalesi ile uyandı. Çevik kuvvet 07:30'da meydana girdi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Twitter'dan Gezi'ye müdahale edilmeyeceğini, polisin sadece AKM ve Atatürk Anıtı'ndaki pankart ve resimleri kaldıracağını açıkladı.

  Gerçekten de öyle oldu.  Polis Gezi Parkı'na herhangi bir müdahalede bulunmadı. Polis de sık sık anons yaparak ''Taş atmayın su sıkmayalım'' diye uyardı. Ancak 09:00’da tansiyon yükseldi. Bir anda ortaya çıkan bazı kişiler, polise molotof kokteyli atmaya başladı. Gerginlik artınca polis, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

  Marjinal teyze hastaneye kaldırıldı

  Marjinal teyze hastaneye kaldırıldı

  Kan grubu kolunda

  Marjinal teyze hastaneye kaldırıldı Işıkları söndürdüler

  Gezi Parkı’ndaki protestocular yeri geldi provokatörleri uyardı, yeri geldi el ele tutuşarak polisin parka olası bir müdahalesi engellemeye çalıştı. Vali Mutlu gün içinde yaptığı açıklamada parktaki gençlere soğukkanlı oldukları için teşekkür etti. Ancak öğleden sonra ve gece marjinal grupların yaptığı eylemlerin de etkisiyle polis kısa süreliğine parka girdi ve pankartları kaldırdı.

  Marjinal teyze hastaneye kaldırıldı Sanki Türkiye'ye sıkıldı

  Marjinal teyze hastaneye kaldırıldı GEZİ PARKI TRAVMASINI NASIL ATLATACAĞIZ

  Akşam saatlerinde ise Taksim adeta mahşer yerine döndü. Binlerce insan meydana çıktı. Ancak provokatörler yine ortaya çıktı. Meydan 20.15 sularında karıştı.

  Gün içinde gerek Twitter’dan gerek basın toplantıları ile vatandaşları bilgilendiren ve tansiyonu düşürmeye çalışan Vali Hüseyin Avni Mutlu akşam saatlerinde ise çok sert bir açıklama yaptı. Marjinal gruplara fırsat verilmeyeceğini belirten Mutlu "Gezi Parkın’daki çocuklar hepimizin ve yaptıkları eylemler bugün buralara gelmiş olsa da onlara saygımız sonsuz ancak can güvenlikleri tehlikede. Gerek aileleri gerek ise vatandaşlarımızdan çocuklarımızın evlerine dönmesini sağlamalarını istiyoruz” diye konuştu.

  Marjinal teyze hastaneye kaldırıldı Beyaz Saray'dan önemli açıklama

  Mutlu'nun bu açıklamalarının üzerinden çok geçmeden provokatörler yine devreye girdi. Taksim gerildi. Gün boyunca meydandaki gerginliğin artmasına neden olan provokatörlerin saldırılarından ve polis müdahalesinden binlerce fotoğraf geldi. Ancak bir tanesi vardı ki hem görenleri hem meydandakileri şaşkına çevirdi.  Meydandakilerin çoğunun teyze diyeceği yaşta, beyaz saçlı bir kadın, yüzünde gaz maskesi, elinde sapan ile polise saldırırken görüntülendi.

  TAKSİM'DE DÜN BUNLAR OLDU

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı