GeriGündem Maliye Bakanlığı 500 personel alımı yapacak - Başvuru şartları neler?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Maliye Bakanlığı 500 personel alımı yapacak - Başvuru şartları neler?

Maliye Bakanlığı 500 personel alımı yapacak - Başvuru şartları neler?

Maliye Bakanlığı, vergi müfettiş yardımcısı 500 kişiye istihdam sağlayacak. Devlet Personel Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, adayların ilgili giriş sınavına katılabilmeleri için ÖSYM tarafından yapılan 2017 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmaları gerekiyor. Peki Maliye Bakanlığı'nın 500 vergi müfettiş yardımcısı için aradığı diğer şartlar neler?

Maliye Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden personel alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilanda 500 adet vergi müfettiş yardımcısı alımı yapılacağı bildirildi. Peki, vergi müfettiş yardımcısı başvurusu için şartlar neler?

Devlet Personel Başkanlığı tarafından duyurulan ilana göre, Maliye Bakanlığı bünyesinde 500 vergi müfettiş yardımcısı istihdam edilecek. Vergi müfettiş yardımcılığı giriş sınavı duyurusu kapsamında başvurular 2-20 Temmuz 2018 tarihlerinde alınacak. Adayların ilgili giriş sınavına katılabilmeleri için ÖSYM tarafından yapılan 2017 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından A grubu puan türüne göre KPSS17, KPSSP18, KPSS22, KPSS23, KPSS27, KPSSP28, KPSS47 ve KPSS48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmaları gerekiyor.

SINAV TARİHİ

- Giriş Sınavının yazılı bölümü 11-12 Ağustos 2018 (Cumartesi ve Pazar Günleri) tarihlerinde Ankara'da sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört oturum halinde yapılacaktır.

Giriş Sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile yazılı sınavın yapılacağı yer ve sınav saatleri; e-Devlet portalı (www.turkiye.gov.tr), Maliye Bakanlığı (www.maliye.gov.tr) ve Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı (www.vdk.gov.tr) resmi internet sitelerinde yazılı sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecektir. Adaylar için ayrıca sınava giriş belgesi düzenlenmeyecektir. - Yazılı sınavda başarılı olan adaylar Ankara’da sözlü sınava tabi tutulacak olup sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ve aday numaralarının, sözlü sınav yeri ve tarihinin yer aldığı listeler, uygun yerlere asılmak ve Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının (www.vdk.gov.tr) resmi internet sitesinde yayımlanmak suretiyle duyurulacaktır.

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI:

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak. - Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1983 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak),

- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak,

- En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak.

- Daha önce Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olmak.

- Başvuruyu, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığınca yayımlanan Giriş Sınavı Duyurusunda belirtilen şartlara uygun olarak süresi içerisinde yapmış olmak.

- 21-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı için Sınava İlişkin Bilgiler bölümünün 3’üncü bendinde belirlenen puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, başvuru yapanlardan en yüksek puan sıralamasına göre ilk 2500 aday arasında bulunmak. (Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.)

- Sağlık durumunun Türkiye'nin her yerinde görev ve yolculuk yapmaya elverişli olduğuna dair yazılı beyanda bulunmak.

- Yapılacak soruşturma sonucunda Vergi Müfettişliği mesleğinin gerektirdiği nitelikleri haiz bulunduğu anlaşılmış olmak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle