Gündem Haberleri

Köprülerden geçişler ücretsiz olacak

AA
14.07.2012 - 18:04 | Son Güncelleme:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, köprülerdeki bakım nedeniyle yaşanan trafik yoğunluğunun hafifletilmesi için, salı gününden itibaren FSM ve Boğaziçi geçişlerinin ücretsiz olacağını açıkladı. Ücretsiz geçişler, çalışmalar bitene kadar sürecek.

Erdoğan, İsmet Paşa Stadyumu'nda düzenlenen AK Parti Kocaeli 4. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, İstanbul'un yaşadığı trafik sorununa değindi.

Birilerinin bundan rahatsız olduğunu, sıkıntı yaşandığının doğru olduğunu ifade eden Erdoğan, ama dünyanın her yerinde buna benzer şeyler olduğunun bilinmesini isteyerek, meşakkatin insan için olduğunu vurguladı.

Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:
“Taktik hatalar da olabilir. İnşallah 3 ay buna katlanacağız, 3 ay sonra huzura. Ama 2 yıl sonra 3. Köprü'yü bitireceğiz. Bir taraftan önümüzdeki yıl Marmaray, 29 Ekim'de açılıyor. 2014 yılında inşallah tüp geçiti açıyoruz. Bütün bunları bu iktidar yapıyor. Ama ne yaygaradır, ne yaygara... Şimdi buradan İstanbul'a buradan bir haber, müjde vereyim. O da şu; Salı günü itibariyle köprülerden geçişi ücretsiz yapıyoruz. İnşallah 'En azından ücret ödemede vesaire bekleme olmasın' dedik ve ücretsiz yapmaya karar verdik. Bu çalışmalar bitene kadar ücretsiz olarak köprüler çalışacak. Bunu da bir yöntem olarak, oturduk bakanımla konuştuk ve adımı attık, hayırlı olsun.”       

Hürriyet Dünyası'ndan Yalçın Bayer önermişti: Çile karşısında köprü geçişi ücretsiz olsun

 

Etiketler: son dakika , haberler
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı