Gündem Haberleri

  Kimse sorumluluk almadı

  Aziz ÖZEN/İSTANBUL
  20.12.2017 - 21:49 | Son Güncelleme:

  Kadıköy Kurbağalıdere’deki ıslah çalışmalarının sürdüğü 12 Mayıs 2016’da Yoğurtçu Parkı’nda üniversite öğrencisi Şule İdil Dere’ye çarparak ölümüne neden olmakla suçlanan kamyon şoförü Mümin Kılıç, Anadolu 57. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıktı.

  Kılıç, ifadesinde şunları söyledi: “Bağırış seslerini duyduğum anda aracımı durdurdum. Baktığımda bir şahsın sol tekerleğin dış tarafında olduğunu gördüm. Yabancı uyruklu bir kadın kamyonun altından rahmetliyi çekmeye çalışıyordu. Müdahale etmesini engelledim. Eğer ben kamyonun altına rahmetliyi almış olsaydım, orada bulunması gerekirdi. Ancak sol tekerleğin dış tarafında bulunuyordu. Birinin onu ittiğini düşünüyorum. Yabancı uyruklu kadının yanında başkaları da vardı. Ancak onlar olay yerinden kaçarak uzaklaştı.”

  İSTAÇ Deniz Hizmetleri Müdürü İbrahim Ruhi Kelleci, “Kurbağalıdere saha çalışmasında kamyonların çalışma şekilleri ve güzergahları ile ilgili yönlendirme İBB çalışanları tarafından yapılır” dedi. Duruşmada savunmasını yapan diğer sanıklar da olayla ilgili sorumluluklarının bulunmadığını belirtti.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı