Gündem Haberleri

  Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet Gazetesi’ni ziyaret etti

  Timur TARLIĞ -Cemal KÖYÜK/İSTANBUL,(DHA)
  03.10.2015 - 13:24 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet Gazetesi ve Ahmet Hakan’a yönelik saldırılar sonrası Hürriyet Gazetesi’ne 'geçmiş olsun' ziyaretinde bulundu. Kılıçdaroğlu sabah saatlerinde de Ahmet Hakan'ı evinde ziyaret etmişti.

  Saat 11.30 sıralarında Hürriyet Gazetesi’nin Bağcılar’daki merkezine gelen CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu gazetenin girişinde Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin ile Hürriyet Yazarı Taha Akyol karşıladı. Ziyarette Kılıçdaroğlu’na CHP Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu, Seyhan Erdoğdu ile İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Ali Şeker eşlik etti.

  ZİYARETTEN FOTOĞRAFLAR

  Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin ile Hürriyet Gazetesi yazarları Taha Akyol ve Ertuğrul Özkök ile görüştü.

  Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet Gazetesi’ni ziyaret etti
  Kılıçdaroğlu 2 kez saldırıya uğrayan Hürriyet Gazetesi'nden kırılan camları inceledi...

  Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet Gazetesi’ni ziyaret etti KILIÇDAROĞLU, AHMET HAKAN'I ZİYARET ETTİ


  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet gazetesini ziyareti sonrası açıklama yaptı.

  Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet Gazetesi’ni ziyaret etti

  Kılıçdaroğlu, "Hürriyet basın dünyamızın en önemli gazetesi. Hürriyet'e yönelik saldırıları her zaman kınadık, kınamaya da devam edeceğiz. Aslında hangi gazete olursa olsun hangi çizgide yayın yaparsa yapsın; medyaya özgürlüğü sağlamak, medyaya özgürlüğü tanımak, medyanın özgürlüğünü güçlendirmek hepimizin ortak görevi olmalıdır. Hürriyet'e yönelik saldırıları kınamak onlara geçmiş olsun dileklerimi iletmek için ziyarette bulundum" dedi.

  BASIN KONSEYİ'NDEN AHMET HAKAN'A ZİYARET

  Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç ve Basın Konseyi üyeleri, saldırıya uğrayan Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ı evinde ziyaret etti. Türenç, yaklaşık yarım saat süren ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, “Basın Konseyi olarak geçmiş olsun demeye geldik. Bildiğiniz gibi dün bir ameliyat geçirdi. Burun kemiklerinden müdahale olmuş. Ahmet Hakan'ı iyi gördüm. Tabi operasyonun verdiği acıları devam ediyor. Ama hepsi geçecek. Bunların geçmemesi mümkün değil. Alınan yaralar geçiyor ama bize yapılan saldırıların izi Türk basınının üzerinde kalıyor. Her kime saldırı olursa bu Türk basınına, halkın haber alma hakkına yapılan bir müdahaledir. Bu kabul edilemez. Hükümeti, siyasi iktidarı da sorumluluk sahibi ise bu olayların sona ermesi için göreve davet ediyoruz" diye konuştu.

  Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet Gazetesi’ni ziyaret etti Ekmelettin İhsanoğlu Ahmet Hakan'ı ziyaret etti

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı