Gündem Haberleri

  Kayıtlara göre 130 yaşında olan Siirtli seçmen de sandığa gitti

  AA
  10.08.2014 - 19:41 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanan vatandaşlardan biri de nüfus kayıtlarına göre 130 yaşında olan Siirtli Mehmet Esen'di.

  Osmanlı Padişahı 2'nci Abdülhamit'in kurduğu Osmanlı birliği olan Hamidiye Alayı'nda görev yapan Esen de bu seçimlerde oy kullandı.

  Eruh ilçesine bağlı Gedikaşar köyünde yaşayan, nüfus kayıtlarında 24 Mayıs 1329 doğumlu olarak görünen, 6 çocuk ile 10'larca torun ve torunun torununa sahip Esen, ilerlemiş yaşına rağmen sandık başına gitti.

  Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda oyunu kullanan Hamidiye Alayı'nın asırlık neferi Esen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de cumhurbaşkanının ilkkez halk tarafından seçiliyor olmasının sevincini yaşadığını belirtti.

  Kayıtlara göre 130 yaşında olan Siirtli seçmen de sandığa gitti

  "Bu seçimin demokratik gelişmelere vesile olmasını temenni ediyorum" diyen Esen, seçimin herkese hayırlı olmasını diledi. Esen, çözüm sürecinin önemine değinerek, şöyle dedi:

  "Türkler ve Kürtler aynı kavimden geliyor ve kardeşler. Aslen Kürt'üm. Vatanım Türkiye'dir. Türklerin ve Kürtlerin kardeşliği sağlanırsa o zaman Türkiye tüm İslam dünyasına öncülük yapar. Aralarına ekilen nifak tohumları yüzünden birbirlerinden ayrılmaya çalışılan Kürtler ve Türklerin şimdi bir olma zamanı. Artık millet oyunlara gelmemeli ve geleceği için oyunu kullanmalıdır. Bu birliğin sağlanması Türkiye'nin yeniden doğuşu olacaktır."

  Kayıtlara göre 130 yaşında olan Siirtli seçmen de sandığa gitti
  Guinness Rekorlar Kitabı'na göre, dünyanın gelmiş geçmiş en uzun yaşayan insanı Fransız Jeanne Louise Calment. Calment, 1997'de öldüğünde 122 yıl ve 164 gün yaşamıştı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı