GeriGündem Kayıp Barış, kadavra köpeği 'Abrek'le aranıyor 
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kayıp Barış, kadavra köpeği 'Abrek'le aranıyor 

Kayıp Barış, kadavra köpeği 'Abrek'le aranıyor 

Çanakkale'nin Ezine ilçesinde aşırı yağış nedeniyle yükselen Menderes Çayı'nın sularına kapılan otomobildeki 4 gençten halen kayıp olan Barış Kurt'u (16) arama çalışmalarına kadavra köpeği 'Abrek' de katıldı. Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nde (AFAD) görevli 'Abrek' arama çalışmalarının 10'uncu gününde nehir kenarındaki arazide iz sürüyor.

Ezine'de 2 Şubat Cumartesi akşamı saat 21.30 sıralarında lise öğrencileri Ferhat Çil (16), Batuhan Kızıl (16), Mehmet Yalçın (16) ve Barış Kurt'un içinde bulunduğu 17 AAC 010 plakalı otomobil, Akköy geçidinde yağış nedeniyle yükselen Menderes Çayı'nın sularına kapıldı. 4 Şubat Pazartesi akşamı saat 18.00 sıralarında derede yeri belirlenen otomobil kıyıya çıkarıldı.

Otomobilde Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi 2'nci sınıf öğrencileri Ferhat Çil ve Batuhan Kızıl ile Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesi 1'inci sınıf öğrencisi Mehmet Yalçın'ın cansız bedenleri bulundu. Bahutan Kızıl, Ferhat Çil ve Mehmet Yalçın toprağa verildi.

KADAVRA KÖPEĞİ 'ABREK' ARIYOR

Ezine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2'nci sınıf öğrencisi Barış Kurt ise bulunamadı. Liseli genci arama çalışmaları, 10'uncu günde de devam etti. Barış için yapılan arama çalışmalarına Türkiye'de sadece 7 tane bulunan ve Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden (AFAD) getirilen kadavra köpeği 'Abrek' de katıldı. Abrek, dere kenarındaki arazide dolaşarak kayıp Barış Kurt'u arıyor.

Arama çalışmalarında ayrıca Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisi, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı Arama ve Kurtarma (JAK), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Çanakkale İl Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Ayvalık İtfaiye Amirliği ile Ezine Belediyesi İtfaiye Amirliği ekipleri görev alıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle