Gündem Haberleri

  Kardeş Türküler konserinde sloganlar

  Hürriyet Haber
  10.09.2013 - 01:23 | Son Güncelleme:

  Kardeş Türküler grubu 20. Yıllarını Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenledikleri konserle kutladılar. Kardeş Türküler'in konseri sırasında, 'Her Yer Taksim Her Yer Direniş' sloganları atıldı.

  Toplumsal eşitliğe ve barışa gönderme yaparak "Memleket de sahnemiz gibi olsa" diyerek konserine "Memleket Sahnemiz" adını veren Kardeş Türküler, 20. yılını özel bir program ile Açıkhava Sahnesi'nde kutladı. Konserde Kardeş Türküler'in 20 yıldır en çok sevilen şarkıları ve dansları seyirciye sunulurken, grubun yeni besteleri ile düzenlemelerine de yer verildi. Konser sırasında 'Her yer Taksim Her Yer Direniş' ve Beşiktaş'ın taraftar Grubu 'Çarşı'nın 'Sık bakalım' ve 'Bu daha başlangıç mücadeleye devam' sloganları atıldı.

  Gezi Parkı eylemleri sırasında Kardeş Türküler, sosyal paylaşım sitesinde yayınladıkları 'Tencere Tava Havası' şarkısıyla eylemlere destekte bulunmuşlardı.

  KONSERDEN KARELER

  KARDEŞ TÜRKÜLER KONSERİNDE GEZİ SLOGANLARI

  MERDİVENLER GÖKKUŞAĞI

  Kardeş Türküler konserinde sloganlar

  Kardeş Türküler, sahneye gökkuşağı renklerinde boyanmış merdivenden inerek geldiler. Fındıklı'dan Cihangir'e çıkan Salıpazarı Yokuşu merdivenlerinde başlayan merdivenleri gökkuşağı renklerine boyama eylemi, dalga dalga bütün yurda yayılmıştı.

  KARDEŞ TÜRKÜLER KONSERİNDE 'ÇARŞI' DAMGASI

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı