Gündem Haberleri

  Kardan adam yapmak günahmış!

  Ali AĞIRBAŞ
  19.02.2015 - 13:00 | Son Güncelleme:

  Kar yağdığı anda dışarı çıkıp kar topu oynamak ve kardan adam yapmak çocukların hatta yetişkinlerin büyük eğlencesi haline geliyor. Ancak ilahiyatçı Abdülhamit Kahraman’a göre kardan adam yapmak, put yapmak anlamına geliyor…

  Türkiye’nin dört bir yanı beyaza büründü. İstanbul ve diğer büyük şehirlerde trafik felç oldu, dışarıya çıkmak bir anda hayatın en büyük zorluğu haline geldi. Olumsuzlukların yanında büyülü bir manzara çıktı ortaya.
  Özellikle İstanbul’un çehresi sanki bir rüyadaymış gibi görenlerin içini ısıttı. Okulların tatil edilmesiyle öğrenciler dışarıda kar topu oynadı ve zeka dolu espri kokan kardan adamlar yaptı. Ancak İlahiyatçı Abdülhamit Kahraman’a göre kardan adam yapmak pek de masum değilmiş…

  İlahiyatçı Kahraman, Facebook hesabından yaptığı açıklamada kardan adam yapmanın put yapmayla eşdeğer olduğunu söylüyor.

  İşte Kahraman'ın kişisel hesabından söylediği o sözler:

  Kardan adam yapmak günahmış

  ABDÜLHAMİT KAHRAMAN KİMDİR?
  1967 yılının ocak ayında dünyaya geldi. Aslen Karadenizli- Trabzonlu ama İstanbul’da doğup büyüdü. Ortaokulu İmam Hatip Lisesinde, liseyi meslek lisesinde okudu ve daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümünü bitirdi. Yine Mimar Sinan Üniversitesi 2 yıllık Sosyoloji formasyonu aldı. 2,5 yıl kadarda da Marmara ilahiyatı dışardan derslere girmek şeklinde bir eğitim aldı. Yaklaşık 20 yıldır İslami ilimlerle ile psikoloji ve sosyoloji ile ilgileniyor. İstanbul’da radyo ve televizyonda programlar yapmakta, çeşitli dergilerde yazıları yayınlanmaktadır.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı