Gündem Haberleri

  İzmir DP'de 'eksen kaydı' istifası

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  18.01.2011 - 15:41 | Son Güncelleme:

  Demokrat Parti (DP) İzmir İl Başkanı Fatih Dalan, 28 kişilik yönetim kurulundan 15’iyle birlikte görevinden istifa etti. Dalan, DP’de eksen kayması olduğunu öne sürerek, "DP Bayar, Demirel, Cindoruk çizgisinden kaymıştır. Nereye gittiğinin önemi yoktur" dedi. Dalan istifasını açıklarken Başkan Vekili olan işadamı Hakkı Keleşoğlu da gözyaşlarını tutamadı.

  BU SÖZLERİ ÇOK KONUŞULMUŞTU / WEB TV

  KELEŞOĞLU'NUN GÖZYAŞLARI DİNMİYOR - ANALİZ

  İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ, DANIŞMANI HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADI / Foto Galeri

  DP Genel Başkanlığı’na Namık Kemal Zeybek’in seçilmesinin ardından teşkilatlarda istifalar başladı. Bursa’nın ardından İzmir’in İl Başkanı Fatih Dalan ile 28 kişilik il yönetim kurulundan 16’sı görevlerinden istifa etti. Dalan, partisinin İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, "Kongreden çıkan sonuç, ne yazık ki DP’nin iktidara yürüyüş hedefini gerçekleştirecek şekilde oluşmadı. Yenileşmenin önünü açıyoruz, yapmamız gerekeni yapıyor ve istifa ediyoruz" dedi. Dalan, partide eksen kayması yaşandığını savunarak, "DP milliyetçi, muhafazakar, vatansever bir partidir. Merkez sağın göbeğindedir. Bundan herhangi bir şekilde sapması eksen kaymasıdır. Bu kayma olmuştur. Nereye gittiğinin önemi yoktur" diye konuştu.

  YÖNETİM DÜŞMEDİ

  Fatih Dalan, kendisiyle birlikte 29 kişi olan yönetimden 16 kişinin istifasıyla yönetimin düşmediğini, yedek üyelerle takviye edilip, içinden bir başkan seçileceğini vurguladı. Dalan, il yönetim kurulu üyelerinden Selçuk Borovalı, Bülent Sarıoğlu, Güçlü Yunusoğlu, Murat Ulusu, Olgar Kalkan, Armağan Teksoy, Süleyman Tutum, Tolga Duğles, Orkun Ürkmez, Timur Filiz, Serkan Mutluel, Fazıl Yeşilpınar, Hakan Tanık, Serhan Menteşe, Ethem Özsoy’un görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

  HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADI

  Toplantıya katılan Dalan’ın danışmanı, hayırsever İşadamı Hakkı Keleşoğlu da, "Çok emek verdik, sonucu böyle olmamalıydı" diyerek ağladı. Keleşoğlu, daha önce İl Başkan vekili olduğunda da kameralar karşısında ağlamıştı. Kamuoyu Keleşoğlu'nu ''Eşimin güzel bacaklarını alttan çekmesinler'' sözüyle tanıdı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı