Gündem Haberleri

  İstanbul'da trafik yoğunluğu: Yol haritası kıpkırmızı

  Cihan
  28.09.2015 - 08:26 | Son Güncelleme:

  Tatilcilerin dönmesi ve okulların açılması ile birlikte İstanbul’da trafik yoğunluğu görülmeye başladı. Otobüs duraklarında vatandaş kalabalığı oluştu. E-5’te trafik yoğunluğu arttı.

  Yaz tatili ve Kurban Bayramı tatilinin sona ermesiyle birlikte çok sayıda vatandaş İstanbul’a geldi. İstanbul’da ana ve ara artellerin pek çok kısmında trafik yoğunluğu yaşandı.

  Bazı yerlerde trafik durma noktasına geldi. E-5 Karayolu’nda trafikte yoğunluğun artarak devam ettiği görüldü. Vatandaşlar trafiğin gözle görünür biçimde arttığını ve trafik çilesinin başladığını dile getirdi.

  İŞTE İSTANBUL'DAKİ YOL DURUMU - ANLIK TRAFİK HARİTASINA ULAŞMAK İÇİN HARİTAYA TIKLAYIN

  İstanbulda trafik yoğunluğu: Yol haritası kıpkırmızı  TOPLU TAŞIMA 06:00 - 14:00 ARASI ÜCRETSİZ

  İstanbul ulaşımında ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için bir dizi önlem alındı. Toplu ulaşım araçları, saat 06.00 -14.00 arasında ücretsiz hizmet verecek. Yol - kazı çalışması yapılmayacak. Kazalar için trafikte çok sayıda çekici hazır bulunduruluyor. Trafiğe çıkacak 19 bin 536 okul servisi İSPARK otoparklarından saat 14.00'e kadar ücretsiz yararlanacak. Metro, tramvay, metrobüs, otobüs ek seferleri sayesinde 745 bin yolcu toplu ulaşıma yönlendirildi. 500 bin aracın trafiğe çıkmaması sağlanacak.

  Trafik akışını sağlamak için 1170 polis görev yapıyor. İl Jandarma Komutanlığı Sorumluluk Bölgesi'nde yaklaşık bin personelle (Emniyet, Trafik, Asayiş) görev yapıyor. İstanbul genelindeki okullar çevresinde ara sokaklarda bin zabıta memuru trafiğin sağlıklı işlemesine yardımcı oluyor.

  İstanbulda trafik yoğunluğu: Yol haritası kıpkırmızı
  .

  Etiketler: Harita , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı