GeriGündem İstanbul’da ‘şüpheli toz’ alarmı! Hastaneye kaldırıldılar…
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul’da ‘şüpheli toz’ alarmı! Hastaneye kaldırıldılar…

TUZLA'da bulunan kargo merkezinde paketlerden birinden saçılan toz paniğe neden oldu. Tozla temas ettiği belirtilen 2 kişi hastaneye kaldırıldı. Olay yerine gelen polis önlem alırken inceleme için uzman ekip bekleniyor.

TUZLA'da bulunan kargo merkezinde paketlerden birinden saçılan toz paniğe neden oldu. Tozla temas ettiği belirtilen 2 kişi hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri önlem aldı. Olay yerine Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve AFAD ekipleri sevk edildi. Polis tesisin bahçesinde bekleyen çalışanları dışarı çıkardı. Tedbir amaçlı olarak bir ambulans da olay yerinde bekletildi.

VALİLİK: TOZ MADDENİN İNSAN VE ÇEVRE SAĞLIĞINA ZARARI OLMADIĞI TESPİT EDİLDİ

İSTANBUL Valiliği, Tuzla'da kargo merkezinde alarma neden olan tozun insan ve çevre sağlığına zararı olmadığının tespit edildiğini açıkladı.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bugün sabah saatlerinde PTT Başmüdürlüğü Anadolu Yakası Kargo İşleme Merkezi'nde açılan bir çuval içerisinde toz niteliğinde şüpheli bir maddeye rastlanmış, Emniyet Müdürlüğü, AFAD ve UMKE ekipleri olay yerinde gereken tedbirleri alarak inceleme ve araştırmalarda bulunmuşlardı. Yapılan ilk incelemede rastlanan toz maddenin insan ve çevre sağlığı yönünden herhangi bir tehlike oluşturmadığı tespit edilmiş, detaylı inceleme yapılması amacıyla Hıfzıssıhha Laboratuvarı'na gönderilmiştir.

PTT Kargo İşleme Merkezi'nde verilen hizmetler normal seyrinde sürdürülmektedir"

İstanbul’da ‘şüpheli toz’ alarmı Hastaneye kaldırıldılar…

İstanbul’da ‘şüpheli toz’ alarmı Hastaneye kaldırıldılar…


Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle