EKSTRA
MENÜ

Alarm

Alarm ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Alarm haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.858 Alarm haberi bulunmuştur.

Alarm Haberleri

1.2 milyar dolarlık altın için dev yatırım

1.2 milyar dolarlık altın için dev yatırım

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) bünyesindeki Koza Altın Grubu’nun Ağrı’da bulduğu 1.2 milyar dolarlık rezerve sahip alan için dün temel atma töreni gerçekleştirildi. Altın-gümüş üretim tesisi için 160 milyon dolarlık yatırım yapılacağı açıklandı. Koza’nın, Mollakara altın ve gümüş projesinde bugüne kadar 197 sondaj yapılırken, tesis için 5-6 yıllık işletme süresi planlanıyor.

11.06.2021Ekonomi
Binamızdaki tehlike Asansörler alarm veriyor...

Binamızdaki tehlike! Asansörler alarm veriyor...

Türkiye’de son 10 yılda asansör kazalarında 152 kişi hayatını kaybetti. Peki kazalar neden kaynaklanıyor? Uzmanlar hurriyet.com.tr’ye anlattı…

10.06.2021Gündem
Antalyanın içme suyu kaynağının dibi çöplük gibi

Antalya'nın içme suyu kaynağının dibi çöplük gibi

Antalya'nın içme suyu kaynaklarından Kırkgöz Göleti, insan eliyle kirletildi. Plastik başta olmak üzere şişeler, kırık cam ve inşaat molozlarının yanı sıra çevresel atıkla dolan göletin dibi, alarm vermeye başladı. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, gönüllü dalgıçlarla gölete yaptığı dalışta, kirliliği kayıt altına aldı.

10.06.2021Haber
Antalyanın içme suyu kaynağı alarm veriyor: Dibi çöplük gibi...

Antalya'nın içme suyu kaynağı alarm veriyor: Dibi çöplük gibi...

Antalya'nın içme suyu kaynaklarından Kırkgöz Göleti, insan eliyle kirletildi. Plastik başta olmak üzere şişeler, kırık cam ve inşaat molozlarının yanı sıra çevresel atıkla dolan göletin dibi, alarm vermeye başladı. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, gönüllü dalgıçlarla gölete yaptığı dalışta, kirliliği kayıt altına aldı.

10.06.2021Gündem
Antalyaya hayat veren kaynak: Dibi çöplük gibi...

Antalya'ya hayat veren kaynak: Dibi çöplük gibi...

ANTALYA'nın içme suyu kaynaklarından Kırkgöz Göleti, insan eliyle kirletildi. Plastik başta olmak üzere şişeler, kırık cam ve inşaat molozlarının yanı sıra çevresel atıkla dolan göletin dibi, alarm vermeye başladı. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, gönüllü dalgıçlarla gölete yaptığı dalışta, kirliliği kayıt altına aldı.

10.06.2021Gündem
Rusyadan Türkiyeye hırsızlık için geldiler Tam 250 bin TL değerinde

Rusya'dan Türkiye'ye hırsızlık için geldiler! Tam 250 bin TL değerinde

Rusya'dan İstanbul'a gelen 2 kişi Sarıter'deki AVM'ye giderek dünyaca ünlü bir markaya ait 250 bin lira değerindeki çantayı çaldı. Hırsızlık anı mağazanın güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Hırsızın yanında getirdiği çantanın özel olarak yapılmış ve alarm engelleyici özelliği olduğu anlaşıldı.

10.06.2021Gündem
Son dakika: İstanbulda bir ilçenin kâbusu oldu Hırsızlık yapmadan önce bir keyif yapıyor

Son dakika: İstanbul'da bir ilçenin kâbusu oldu! 'Hırsızlık yapmadan önce bir keyif yapıyor'

İstanbul'un Güngören ilçesinde birkaç aydır tekstil firmalarına dadanan ve esnafı canından bezdiren hırsızlardan biri polisin fiziki takibi sonucu suçüstü yakalandı. Olayla ilgili konuşan Necati Akçeken, "Bu hırsız rahat artık. Burayı kendi mahallesi bellemiş. Herhalde 13-14 tane dükkan oldu. Kafasına göre hem keyif yapıyor hem hırsızlık yapıyor.'' dedi.

6.06.2021Gündem

Her şey İstanbul kararı ile başladı... İngiltere ve Portekiz arasında vaka krizi!

Kapılarını turistlere açan Portekiz'in İngiltere tarafından riskli ilan edilmesi ülkede isyana neden oldu. Portekizliler 'Vakalar İngilizler yüzünden arttı' diyor. Öte yandan tüm bunlar İstanbul hakkında verilen bir kararla başladı. Detaylar haberimizde...

6.06.2021Dünya
Peruda neler oluyor Türkler anlatıyor: Bir gün kadınlar, bir gün erkekler...

Peru'da neler oluyor? Türkler anlatıyor: Bir gün kadınlar, bir gün erkekler...

Güney Amerika ülkesi Peru, salgının başında pek çok ülkeden önce tedbirler aldı, hatta biraz tuhaf önlemler de tercih etti. Ancak şimdilerde ülke, mezarlıklarda yer bulamayacak kadar zor bir süreçten geçiyor. Ülkede resmi ölü sayısı, hükümetin incelemeleri sonucunda yaklaşık üç kat yükseltildi. Orada yaşayan Türklerden de görüşler alarak Peru’daki son durumu mercek altına aldık...

5.06.2021Dünya
Plastik ve çelikte gergin bekleyiş

Plastik ve çelikte gergin bekleyiş

Salgın döneminde hammadde fiyatlarındaki artış üreticileri zorluyor. Artışın sürmesi halinde tüketiciye yansıması olacağından ve enflasyonun olumsuz etkilenmesinden korkuluyor. Kapanmanın sona ermesiyle tüketimin artacak olması da endişeleri arttırıyor. ZÜCDER Başkanı Mesut Öksüz, “Ek vergiler de üretim sürecini zorluyor. Artan maliyetler son ürünlere de yansıyacak” diye konuştu.

4.06.2021Ekonomi
adidas’tan anlamlı kampanya: Koşuya katıl, plastik atığa dur de

adidas’tan anlamlı kampanya: Koşuya katıl, plastik atığa dur de

Her geçen gün gezegenimiz biraz daha kirleniyor. Özellikle de okyanuslardaki plastik atıkların sayısının son yıllarda hızla artması, bilim insanlarını kara kara düşündürüyor. adidas ise Parley ile birlikte tam bu noktada oldukça anlamlı bir kampanyaya imza attı. adidas, milyonlarca kullanıcısı bulunan ve ücretsiz olarak telefonlara indirilebilen adidas Running uygulaması ile plastik atıklara karşı savaş açtı. Kampanyaya katılmak ise çok basit: Uygulamayı aç, koş ve dünyayı plastik atıklardan arındırmak için destek ol.

3.06.2021Teknoloji
Ege ve Akdeniz için kırmızı alarm

Ege ve Akdeniz için kırmızı alarm

Orman Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan yangın risk haritasında Ege ve Akdeniz'in ciddi yangın riski altında olduğu belirtildi.

3.06.2021Gündem
Van Gölü kırmızı alarm veriyor 1 saatte bunlar çıktı

Van Gölü kırmızı alarm veriyor! 1 saatte bunlar çıktı

Türkiye’de son zamanlarda çevre ve deniz kirliliğini konuşurken, dikkat çekilmesi gereken bir yer daha var orası da Van Gölü. Türkiye’nin en büyük gölü Van Gölü’nde de kirlilik alarm veriyor. Bu sebepten acil eylem planı oluşturuldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Van’a gitti. Kirliliğe dikkat çekmek ve atılacak adımlar için toplantı yapıldı. Peki Van Gölü nasıl temizlenecek? CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk ve Halil Kahraman’ın özel haberi.

2.06.2021Gündem
Van Gölü kırmızı alarm veriyor 1 saatte bunlar çıktı

Van Gölü kırmızı alarm veriyor! 1 saatte bunlar çıktı

Türkiye’de son zamanlarda çevre ve deniz kirliliğini konuşurken, dikkat çekilmesi gereken bir yer daha var orası da Van Gölü. Türkiye’nin en büyük gölü Van Gölü’nde de kirlilik alarm veriyor. Bu sebepten acil eylem planı oluşturuldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Van’a gitti. Kirliliğe dikkat çekmek ve atılacak adımlar için toplantı yapıldı. Peki van gölü nasıl temizlenecek? CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk ve Halil Kahraman’ın özel haberi.

2.06.2021Haber
Türkiyenin 81 iline gönderilen koronavirüs aşıları anbean takip ediliyor

Türkiye'nin 81 iline gönderilen koronavirüs aşıları anbean takip ediliyor!

Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs aşılarını muhafaza ettiği Ankara'daki ana deposundan 1 ile gönderilen Covid-19 aşılarının her bir dozu, Aşı Takip Sistemi (ATS) ile 7 gün 24 saat anbean takip ediliyor.

1.06.2021Gündem
Felaket uzay istasyonunu teğet geçti

Felaket uzay istasyonunu teğet geçti!

Dünya'nın yörüngesinde astronotlara ev sahipliği yapan Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) korku dolu anlara sahne oldu. Kırmızı alarm verilmesine neden olan kazadan ilk görüntü yayınlandı.

1.06.2021Dünya
Büyük Menderes Nehrinde tedirgin eden görüntü

Büyük Menderes Nehri'nde tedirgin eden görüntü

Aydın'da birçok tarım alanını sulamada kullanılan Büyük Menderes Nehri'nde kirlilik had safhaya ulaştı. Bazı sanayi tesislerinin atıklarını arıtmadan nehre boşalttığı iddia edilirken, sudaki köpük ve kirliliğin yanı sıra ağır koku tedirginliğe neden oluyor.

28.05.2021Gündem
Son dakika... Alaskada volkan patlaması: Kırmızı alarm verildi

Son dakika... Alaska'da volkan patlaması: Kırmızı alarm verildi

Alaska'daki Great Sitkin Adası'nda bulunan volkan harekete geçti. Aktif hale gelen volkan ile ilgili kırımızı alarm verildi.

26.05.2021Dünya
Son dakika... Belarustan uçak krizi ile ilgili flaş açıklama

Son dakika... Belarus'tan 'uçak krizi' ile ilgili flaş açıklama

Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, Ryanair’in acil inişiyle ilgili, "Bomba ihbarı İsviçre’den geldi. Uçak, Belarus Nükleer Santrali’nin yakınından döndürüldü.” açıklamasında bulundu.

26.05.2021Dünya
Kızılırmakta hayalet ağ katliamı

Kızılırmak'ta 'hayalet ağ' katliamı

Ankaralı sportif balıkçı Eren Arslan, Kırıkkale'de Kızılırmak'a bırakılan ve halk arasında 'hayalet ağ' olarak bilinen misinadan yapılan yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki ağı ortaya çıkardı. Ağa takılan yüzlerce balık, ördek ve diğer su canlılarının öldüğü belirlendi. Ağın neden olduğu ölümlerle ilgili inceleme başlatıldı. Eren Arslan, "Ağın sadece bizim çektiğimiz kısmında yaklaşık 100-200 balık, 15 ördek ölmüştü. Kalan bölümü yetkililer topladı. Manzara korkunçtu, tam anlamıyla bir katliam. Formları bozulmuş ve bakteri üretmişlerdi, suyun kalitesi de bozulmuş" dedi. Arslan, hayalet ağların 200 yıl suda bozulmadan formlarını koruduğunu belirterek, "Kullanılan hayalet ağlar 200 yıl boyunca katliam yapmaya devam ediyor'' ifadelerini kullandı.

23.05.2021Haber
1 kilometre uzunluğunda... İnceleme başlatıldı Manzara korkunçtu, tam anlamıyla katliam

1 kilometre uzunluğunda... İnceleme başlatıldı! 'Manzara korkunçtu, tam anlamıyla katliam'

Ankaralı sportif balıkçı Eren Arslan, Kırıkkale'de Kızılırmak'a bırakılan ve halk arasında 'hayalet ağ' olarak bilinen misinadan yapılan yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki ağı ortaya çıkardı. Ağa takılan yüzlerce balık, ördek ve diğer su canlılarının öldüğü belirlendi. Ağın neden olduğu ölümlerle ilgili inceleme başlatıldı. Eren Arslan, "Ağın sadece bizim çektiğimiz kısmında yaklaşık 100-200 balık, 15 ördek ölmüştü. Kalan bölümü yetkililer topladı. Manzara korkunçtu, tam anlamıyla bir katliam. Formları bozulmuş ve bakteri üretmişlerdi, suyun kalitesi de bozulmuş" dedi. Arslan, hayalet ağların 200 yıl suda bozulmadan formlarını koruduğunu belirterek, "Kullanılan hayalet ağlar 200 yıl boyunca katliam yapmaya devam ediyor'' ifadelerini kullandı.

23.05.2021Gündem
Kozalak pekmezi nasıl yapılır, neye iyi gelir Kozalak pekmezi faydaları ve zararları

Kozalak pekmezi nasıl yapılır, neye iyi gelir? Kozalak pekmezi faydaları ve zararları

Türkiye'nin birçok yerinden sipariş alan çam kozalağı pekmezi, uzun süren ve meşakkatli bir üretim sürecinin ardından sofralarda yerini alıyor. Peki her derde deva kozalak pekmezi nasıl yapılır, neye iyi gelir diye merak ediyor musunuz? İşte, kozalak pekmezi yapılışı, faydaları ve olası zararları ile sizlerle…

20.05.2021Sağlık
İçişleri Bakanı Soylu: Sandartları yükseltmek için elimizden gelen gayret ve çabayı ortaya koyuyoruz

İçişleri Bakanı Soylu: "Sandartları yükseltmek için elimizden gelen gayret ve çabayı ortaya koyuyoruz"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, '109. Dönem Kaymakam Adayları Uyum Kursu'nda açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, "Vatandaşımız bilsin ki biz onun, hayatının olağan akışında da zor zamanında da alarm halinde bekliyoruz, ona hazırlık yapıyoruz ve zor zamanda onu yalnız bırakmıyoruz. Hayatın olağan akışında da standartları yükseltmek için elimizden gelen gayret ve çabayı ortaya koyuyoruz" dedi.

20.05.2021Haber
İçişleri Bakanı Soylu böyle duyurdu: Alarm halinde bekliyoruz

İçişleri Bakanı Soylu böyle duyurdu: Alarm halinde bekliyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, '109. Dönem Kaymakam Adayları Uyum Kursu'nda açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, "Vatandaşımız bilsin ki biz onun, hayatının olağan akışında da zor zamanında da alarm halinde bekliyoruz, ona hazırlık yapıyoruz ve zor zamanda onu yalnız bırakmıyoruz. Hayatın olağan akışında da standartları yükseltmek için elimizden gelen gayret ve çabayı ortaya koyuyoruz" dedi.

20.05.2021Gündem
İsrailin saldırdığı Gazzede kovid-19 alarmı

İsrail'in saldırdığı Gazze'de kovid-19 alarmı

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarda sağlık kurumlarını hedef alması nedeniyle Filistin, koronavirüs ile mücadelede alarm veriyor. Filistin'in Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra," Bombaların, füzelerin altında salgında mücadele ediyoruz. Saldırılar nedeniyle vaka sayılarında patlama yaşanıyor. Acil olarak desteğe ihtiyaç var" dedi.

20.05.2021Haber
İsrailin saldırdığı Gazzede kovid-19 alarmı

İsrail'in saldırdığı Gazze'de kovid-19 alarmı!

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarda sağlık kurumlarını hedef alması nedeniyle Filistin, koronavirüs ile mücadelede alarm veriyor. Filistin'in Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra," Bombaların, füzelerin altında salgında mücadele ediyoruz. Saldırılar nedeniyle vaka sayılarında patlama yaşanıyor. Acil olarak desteğe ihtiyaç var" dedi.

20.05.2021Dünya
Son dakika haberi... Bakan Soylu duyurdu: Diyarbakırdaki patlama seslerinin nedeni belli oldu

Son dakika haberi... Bakan Soylu duyurdu: Diyarbakır'daki patlama seslerinin nedeni belli oldu

Son dakika haberi... Sosyal medyada pek çok kullanıcı Diyarbakır'da patlama sesleri duyduğunu ifade etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da bir askeri tesise saldırı girişiminde bulunulduğunu, saldırı girişiminde bulunan maket uçakların etkisiz hale getirildiğini ve herhangi bir zayiat olmadığını bildirdi. Milli Savunma Bakanlığı ve Diyarbakır Valiliği de 8. Ana Jet Üs Komutanlığı'na düzenlenen saldırı girişimine ilişkin açıklamada bulundu.

18.05.2021Gündem
Beyaz Sarayda alarm İkinci kez ortaya çıktı

Beyaz Saray'da alarm! İkinci kez ortaya çıktı

ABD'de, Beyaz Saray yakınlarında ikinci bir Havana sendromu olayı tespit edildiği ortaya çıktı.

17.05.2021Dünya
Dönüşüm Kitabını kim yazmıştır Dönüşüm kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Dönüşüm Kitabını kim yazmıştır? Dönüşüm kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Dönüşüm kitabı okunmaya değer olan kitaplardan biridir. Özellikle okuduktan sonra ufku iki katına çıkaran bir kitap olan dönüşüm kitabı yabancı yazarların yazmış olduğu eserler arasındadır. Dönüşüm kitabı uzun bir öykü kitabı olmakla birlikte bu kitap sosyal medyada ve diğer platformlarda sürekli olarak tavsiye edilen kitaplar arasındadır. Peki dönüşüm kitabını kim yazmıştır? Dönüşüm kitabı özeti nedir? Dönüşüm kitabı konusu nedir? İşte dönüşüm kitabı ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
İsrailden Twittera tepki

İsrail'den Twitter'a tepki!

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) bir mesajı yayınlamasına izin veremeyen ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter'a tepki gösterdi.

15.05.2021Dünya
Son dakika...Mescid-i Aksada son durum: İsrail polisinden nöbet tutan Filistinlilere müdahale..

Son dakika...Mescid-i Aksa'da son durum: İsrail polisinden nöbet tutan Filistinlilere müdahale..

İsrail polisi, fanatik Yahudilerin, işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesini önlemek için Harem-i Şerif'te bekleyen Filistinlilere müdahale etti. İsrail polisinin Mescid-i Aksa’daki saldırılarında bazıları ağır olmak üzere, 300'ün üzerinde kişi yaralandı. Bölgeden korkunç görüntüler gelirken binlerce Filistinlinin Mescid-i Aksa'ya doğru yürüyüşe geçtiği görüldü. Sosyal medyada yer alan görüntülerde bir İsraillinin aracını Filistinli sivillerin üzerine sürdüğü ve bir kişiyi ezdiği görüldü.

10.05.2021Dünya
CİMERe başvuru yağıyor: Rüya anlatan da var yemek tarifi soran da

CİMER'e başvuru yağıyor: Rüya anlatan da var yemek tarifi soran da

Vatandaşın istek, şikâyet ve ihbarları başta olmak üzere her konudaki görüşlerini aktardığı Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) kapılarını ilk kez Hürriyet’e açtı. Bu yıl 6 milyon başvurunun yapıldığı CİMER’e gördüğü rüyayı anlatandan polis arabasıyla gezme talebinde bulunana kadar çok sayıda tuhaf başvuru da geldi...

9.05.2021Gündem
Marmara’nın feryadı

Marmara’nın feryadı

Marmara Denizi’nde haftalardır görülen deniz salyası her geçen gün etkisini artırıyor. Önlem alınmazsa gelecekte daha vahim olayların yaşanacağını belirten Çevre Mühendisi Prof. Dr. Mustafa Öztürk “Marmara ‘Beni kurtarın’ diye yalvarıyor” diyor.

6.05.2021Gündem
Biontech aşısıyla ilgili tüm detayları uzman isim anlattı

Biontech aşısıyla ilgili tüm detayları uzman isim anlattı

Antalya Sağlık Müdürlüğü Aşı Birimi Sorumlusu Dr. Özge Abacı Bozyel, Biontech aşısının saklanma koşullarında insani hata payı olmadığına dikkat çekerek "Bütün dolaplarımızın dereceleri aşı takip sistemi üzerinden otomatik olarak takip ediliyor. Dolapların ısı derecesi düştüğünde veya yükseldiğinde sistem alarm veriyor. Dolaptan sorumlu kişinin cep telefonuna mesaj gönderiyor, arıyor" dedi.

5.05.2021Haber
Biontech aşısıyla ilgili tüm detayları anlattı: Dolaplar alarm veriyor, cep telefonuna mesaj gönderiyor

Biontech aşısıyla ilgili tüm detayları anlattı: Dolaplar alarm veriyor, cep telefonuna mesaj gönderiyor

Antalya Sağlık Müdürlüğü Aşı Birimi Sorumlusu Dr. Özge Abacı Bozyel, Biontech aşısının saklanma koşullarında insani hata payı olmadığına dikkat çekerek "Bütün dolaplarımızın dereceleri aşı takip sistemi üzerinden otomatik olarak takip ediliyor. Dolapların ısı derecesi düştüğünde veya yükseldiğinde sistem alarm veriyor. Dolaptan sorumlu kişinin cep telefonuna mesaj gönderiyor, arıyor" dedi.

5.05.2021Gündem
Fukuşima Dai-ni nükleer santrali devreden çıkarılacak

Fukuşima Dai-ni nükleer santrali devreden çıkarılacak

Japonya'da Fukuşima Dai-ni nükleer santralinin devreden çıkarılma planı onaylandı. Fukuşima Dai-ni nükleer santrali, Japonya'nın kuzeydoğusunda Mart 2011'de 9 büyüklüğünde deprem ve tsunami sonrası hasar gören ve büyük bir nükleer felakete sebep olan Fukuşima Daiiçi Nükleer Santralinin güneyinde yer alan komşusu.

1.05.2021Dünya
Kremlin Sözcüsü Peskovdan çarpıcı Türkiye açıklaması

Kremlin Sözcüsü Peskov'dan çarpıcı Türkiye açıklaması

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, katıldığı canlı televizyon yayınında Türkiye'yle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Peskov, Türkiye'nin bağımsız ve dik duruşlu tavrının ABD ve NATO'da rahatsızlık yarattığını ifade etti.

29.04.2021Dünya
SpaceXin uzay görevinde UFO uyarısı

SpaceX'in uzay görevinde 'UFO' uyarısı

SpaceX'in kapsülü ile ISS'ye taşınan astornotların bu yolculuk esnasında bir kaza riski ile karşı karşıya kaldıkları ortaya çıktı.

26.04.2021Dünya
Kızılırmak Deltası küçülüyor Korkutan görüntü

Kızılırmak Deltası küçülüyor! Korkutan görüntü

Samsun'daki Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nin, kıyıları besleyen akarsuyun getirdiği sedimentlerin (katı madde) deltaya ulaşamaması nedeniyle küçüldüğü tespit edildi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Uzun, “Delta kıyılarını besleyen sedimentler gelmiyor ama akıntılarla sediment kaybı devam ediyor. Bu sebeple delta küçülüyor, çok ciddi bir gerileme başladı” dedi.

24.04.2021Gündem
Samsunda Kızılırmak Deltası alarm veriyor Uzmanlardan acil önlem çağrısı

Samsun'da Kızılırmak Deltası alarm veriyor! Uzmanlardan acil önlem çağrısı

Samsun'da Kızılırmak Deltası'nın, kıyıları besleyen akarsuyun getirdiği sedimentlerin (katı madde) deltaya ulaşamaması nedeniyle küçüldüğü tespit edildi. Uzmanlar, delta için acil önlem alınması çağrısında bulunuyor.

24.04.2021Gündem
Eşine ve oğluna 10 ay hapis

Eşine ve oğluna 10 ay hapis

Merhum tiyatro eleştirmeni Üstün Akmen’in eşi Şaylan Akmen (72) ve üvey oğlu Aydan Asur Dağdeviren (48) hakkında ‘nitelikli hırsızlık’ ve ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ suçlarından 5’er yıl 6’şar aydan 12’şer yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

24.04.2021Gündem
Kan bağışında bulunanlar kısıtlamadan muaf... Kan stokları azaldı, Kızılaydan vatandaşlara çağrı

Kan bağışında bulunanlar kısıtlamadan muaf... Kan stokları azaldı, Kızılay'dan vatandaşlara çağrı

Kızılay, Ramazan ve salgın dolayısıyla stoklarda yaşanan azalma nedeniyle vatandaşlardan kendilerine en yakın kan merkezine giderek bağışta bulunmalarını istedi. Kızılay, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı saatler ve hafta sonunda bağışçıların kısıtlamalardan muaf olduğunu da vurguladı.

23.04.2021Gündem

Yazar Sonuçları

İpin ucunu bırakmayalım

Bildik bir cümle ama yine de tekrarlamakta fayda var: SAĞLIĞIMIZ EN ÖNEMLİ VARLIĞIMIZ.

5.06.2021

Çevre hastası

Marmara Denizi, son günlerde “salya-sümük” ağlıyor; alarm veriyor.

4.06.2021

Toprak, gıda, su sağlık korunmalıdır 

Günümüz sorunlarının çoğu doğa ve çevre kaynaklı.  Doğal kaynakların yönetilmemesi sorunuyla karşı karşıyayız.  Hem yönetilemiyor hem de zarar veriliyor. 

27.05.2021

Arıtma tesisi S.O.S veriyor

Orhangazi’de evsel atıklar ve kanalizasyon atıkları içi 8 yıl önce faaliyete geçirilen İznik Gölü Orhangazi sahilindeki arıtma tesisi alarm vermeye başladı.

12.05.2021

Yarın 23 Nisan neşe doluyor insan! 

Sabah sabah yurt dışında yaşayan bir dostum aradı, ne var ne yok dedi memlekette... 

22.04.2021

ADD: 23 Nisan kutlu olsun - ‘Karanlık girişimler’

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun. 23 Nisan, millet, ulus, yurttaş ve birey olabilmeyi Atatürk Devrimi’ne borçlu olduğumuzun kesin ve gerçek tarihidir. 624 yıllık ‘hanedan-payitaht’ yönetimi, ümmetçi anlayışla hareket etmiş ve yıkıma sürüklenmiştir. Türklük ve millilik kavramları, Büyük Atatürk’ün başlattığı kurtuluş mücadelesi ile güçlenmiştir. Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde varlığını koruyabilmiştir. Atatürk’ün milliyetçilik anlayışı; faşist ve ırkçı zihniyeti reddeden, evrensel bir düşünce sistemidir.

21.04.2021