GeriGündem İnfaz Koruma Memuru alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnfaz Koruma Memuru alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

İnfaz Koruma Memuru alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından sözleşmeli pozisyonda istihdam edilmek üzere 6.681 infaz ve koruma memuru için başvurular geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. Başvurularını yapan vatandaşlar şimdi sonuçların ne zaman açıklanacağını sorguluyor. Peki, İnfaz Koruma Memuru alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

İnfaz Koruma Memurluğu için 21 Mayıs - 11 Haziran 2018 tarihleri arasında başvurularını tamamlayan vatandaşlar şimdi gözlerini sonuçların açıklanacağı tarihe çevirdi. İşte, sözleşmeli pozisyonda istihdam edilmek üzere alınacak olan infaz ve koruma memuru başvurularının sonuçları hakkında detaylar...

İNFAZ KORUMA MEMURU ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI

CTE infaz koruma memuru personel alımı başvuru sonuçları 27 Haziran 2018 günü açıklanacak. Konu hakkında yapılan açıklama şöyle;

Sözlü sınava katılacak teknisyen, sağlık memuru, aşçı, kaloriferci adayları ile uygulama sınavına katılacak büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), şoför ve boy-kilo ölçümüne katılacak infaz ve koruma memuru adayları sözlü sınavdan önce 27/06/2018 tarihinde ilgili sınav merkezlerinde ve varsa ilgili sınav merkezinin bağlı olduğu Cumhuriyet başsavcılığı resmi  internet sitelerinde ilan edilecek olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.  Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

NE KADAR ADAY ÇAĞIRILACAK?

İnfaz ve koruma memurları için ilan edilen pozisyon sayısının on katı aday içerisinden boy ve kilo şartını taşıyanlar sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan infaz ve koruma memuru adaylarının boy ve kilo ölçümleri her bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu için ayrı ayrı olmak üzere  29/06/2018  ve devam eden günlerde yapılacak olup, adayların boy-kilo ölçümüne hangi gün katılacakları ilgili sınav merkezlerince ilan edilecektir. Boy kilo ölçümüne katılmayanların mazeretleri kabul edilmeyecek, sözlü sınava katılamayacaklardır. Boy kilo ölçümünü geçerek sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların ayrıca ilgili sınav merkezleri tarafından ilan edilmesi gerekmektedir.

SÖZLÜ SINAVLAR NE ZAMAN?

Sözleşmeli infaz ve koruma memuru, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtipliği), teknisyen, diğer sağlık personeli (sağlık memuru), destek personeli (şoför, aşçı ve kaloriferci) sözlü sınavı   10/09/2018  ve devam eden günlerde yapılacaktır.  Alınacak personel sayısı ve unvanına göre sözlü sınavın tarihleri sınavı yapacak ilgili sınav merkezince belirlenerek ilan edilecektir.

İLANIN TAM METNİNİ VE DİĞER DETAYLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumları Göster
Yorumları Gizle