GeriGündem İçişleri Bakanlığı'ndan hırsızlık olayları ile ilgili açıklama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İçişleri Bakanlığı'ndan hırsızlık olayları ile ilgili açıklama

İçişleri Bakanlığı'ndan hırsızlık olayları ile ilgili açıklama

İçişleri Bakanlığı’ndan hırsızlık olayları ile ilgili yapılan açıklamada "2018 yılının son ayında toplam 30 bin 530 hırsızlık olayı oldu. 2018 Aralık ayında bir önceki yıla göre toplam hırsızlık olay sayısı yüzde 19 azalırken, olayların yüzde 27’si aydınlatıldı. Evden hırsızlık yüzde 28, iş yeri ve kurumdan hırsızlık yüzde 18 azaldı" denildi.

İÇİŞLERİ Bakanlığı’nca 2018 yılının Aralık ayında 30 bin 530 hırsızlık olayının meydana geldiği, bunlardan yüzde 27’sinin aydınlatıldığı, önceki yılın aynı ayına göre hırsızlıkların yüzde 19 azaldığı açıklandı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, 2018 yılında alınan güvenlik önlemleri sonucu ev, iş yeri, kurum, oto ve otodan hırsızlık olaylarında azalma meydana geldi. Geçen yılın Aralık ayında toplam 30 bin 530ÿhırsızlık olayı meydana gelirken, önceki yılın aynı döneminde bu rakam, 37 bin 899 olarak kayıtlara geçti. Buna göre, hırsızlıklar yüzde 19 azalırken, olayları aydınlatma oranı ise arttı. Geçen yılın son ayında meydana gelen hırsızlık olaylarının yüzde 27’si aydınlatıldı.

Hırsızlık olaylarının azalmasında, asayiş politikalarının uygulanması, çarsı ve mahalle bekçilerinin göreve başlaması, motorize ve yaya devriye sayısının güçlendirilip, sokakta polisin ve jandarmanın görünürlüğünün artmasının etkili olduğu belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle