Gündem Haberleri

  Hırsızlık zanlıları gazetecilere saldırdı

  Ali LEYLAK-Ömer PINAR/ŞANLIURFA, (DHA)
  31.01.2011 - 14:04 | Son Güncelleme:

  Şanlıurfa’da, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, 5 ay takip ettikleri şebekenin üyelerini 14 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen polis, 12’sini gözaltına aldı. Gözaltına alınan kişiler ve yakınları, kendilerini görüntüleyen gazetecilere saldırdılar. Olayda bir gazetecinin kamerası kırılırken, iki fotoğraf makinesinde hasar meydana geldi.

  HIRSIZLIK ŞEBEKESİNE POLİS DARDESİ

  Polis ekipleri ev ve işyerlerinde kasa hırsızlığı olaylarıyla ilgili olarak Yunus Eskili (26) ile Kemal İrencik (26) liderliğinde bir suç örgütünü tespit ederek takibe aldı. Yapılan 5 aylık teknik ve fiziki takip sonrası polis Şanlıurfa merkez, Siverek, Akçakale ilçeleri ile Diyarbakır’daki toplam 14 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda Kemal İrencik (26), İbrahim Halil Özçıkla (28), Erkan İrencik (23), İzzet Babacan (25), Neşet Doğan (19), Fevzi Kılıç (33), Hasan Şinay (25), Mahmut Tok (49), İbrahim Halil Kılıç (23), Şaban Adsız (30), Emrah Karakuzu (30), Abdullah Çoban (36) gözaltına alındı. 5 ay süren operasyonda ayrıca Yunus Ekşili (28), Şeyhmus Kızılçınar (46), Siraç Öncel (35), Sinan Aslan (30) gözaltına alındıktan sonra çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

  ŞEBEKE 5 AY ADIM ADIM İZLENDİ

  Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, 5 aydır çok sayıda hırsızlık olayına karıştığı saptanan bu şebekeyi teknik ve fiziki takibe aldı. Sivil ekipler tarafından kimlik ve adresleri belirlenen şebeke üyeleri adım adım izlendi. Bir yandan da bu kişilerin telefon konuşmaları dinlenmeye alındı. Takip sırasında şebeke üyeleri ayrı grup halinde çalıştıkları ancak yetersiz kaldıkları zaman birbirleriyle eleman alışverişi yaptıkları anlaşıldı. Şüpheliler, hırsızlık yapmak için bir gün önceden plan yaparak gidecekleri yerleri belirledikten sonra sabah erken saatlerde hırsızlık girişiminde bulundukları, dikkat çekmemek için genellikle takım elbise, bazen spor giyindikleri belirtildi.

  Şüphelilerin çeşitli suçlardan çok sayıda suç kayıtları olduğu tespit edildi. Asayiş Şube Müdürlüğünde ifadeleri alınan şüphelilerin, il merkezinde çok sayıda ev ve işyeri hırsızlık yaptıkları, yine 3 kasa hırsızlığı, 1 kamyon hırsızlığı, 2 oto hırsızlığı, tehdit yaralama, fuhuş, hayvan hırsızlığı, Birecik İlçesinde 1 kamyon hırsızlığı, Elazığ ilinde 2 kamyon hırsızlığı, Kahramanmaraş’ta 2 kamyon hırsızlığı, Gaziantep 2 kamyon, Osmaniye Düziçi’nde petrol hırsızlığı, Mersin’de 3 nakliye dolandırıcılığı olmak üzere toplam 22 ayrı olaya karıştıkları tespit edildi.

  GAZETECİLERE SALDIRDILAR

  Gözaltına alınan 12 şüpheli Asayiş Şube Müdürlüğünde yapılan sorgulamalarının ardından adliye sevk edildi. Sağlık kontrolü için önce Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilen şüpheliler, otobüsten indirildikleri sırada onları bekleyen Kadriye Özçıkla ile gelini Ayfer Özçıkla, gazetecilere terlikle saldırdı. Çıkan olaylarda bir gazetecinin kamerası kırılırken, 2 fotoğraf makinesinde hasar oluştu. Gazetecilerin şikayetçi olması üzerine iki kişi gözaltına alındı.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı