Gündem Haberleri

  Gökçek taraftarları Akit Tv Ankara Haber Müdürü'ne saldırdı

  Murat YILMAZ Fotoğraf:Mert Gökhan KOÇ-Oğuz DEMİR
  28.10.2017 - 15:08 | Son Güncelleme:

  Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa ettiği sıralarında Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nun önünde Akit Tv Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen'e saldırı düzenlendi. Saldırı anı Hürriyet muhabirlerinin objektifine yansıdı. Büyükşehir Belediyesi, "Özmen provokasyon yaptı. Orada bulunan vatandaşlar tepki gösterdi" diye açıklama yaptı.

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifasını açıkladığı sırada, toplantı salonunun dışında bekleyen kalabalık bir grup, programı takip eden Akit TV Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen’e saldırdı. Polis kalabalık grubu dağıtarak belediye binasından uzaklaştırdı.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde Akit TV haber müdürüne saldırıBelediye önünde bekleyen kalabalıktan bir grup daha once Melih Gökçek aleyhinde daha önce haber yaptığı için Akit tv Ankara haber müdürü Mehmet Özmen'i linç etmeye çalıştı. (Murat YILMAZ-Fotoğraflar: Oğuz DEMİR-Mert Gökhan KOÇ / HÜRRİYET)

  Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise Hürriyet’e yaptıkları açıklamada şöyle dedi: “Başkan Melih Gökçek konuşmasını yaparken, Özmen cep telefonuyla çekim yaparak, ‘mikrofonu düzeltme’ bahanesiyle sahneye çıkmaya çalıştı. Burada art niyet var. Bütün televizyonlar canlı yayın yaparken Özmen sahneye çıkmaya çalıştı. Canlı yayın yapıldığı için kendisine izin verilmeyince dışarı çıktığında ‘Burada basın özgürlüğü yok. Ben Melih Gökçek’in CHP’ye geçeceği iddiamı da sürdürüyorum’ diyerek provokasyon yaptı. Orada bulunan vatandaşlar da tepki gösterdi.”

  Gökçeklerin kanalı Beyaz TV ile Akit TV arasındaki kavga, Akit TV’nin Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen'in Melih Gökçek ile CHP arasında bir işbirliği olduğunu iddia etmesiyle başlamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istifasını istediği AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında, Akit TV’nin Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen canlı yayında şu ifadeleri kullanmıştı: “İddialara göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’nın Angora evlerinde CHP’li kurmaylarla bir araya geldi. Evet, CHP’li kurmaylara Melih Gökçek’in 'size geçebilirim' mesajı verdiği iddia ediliyor.”

  Bunun üzerine Akit TV'nin “Melih Gökçek-CHP ilişkisi” iddiasına, Gökçeklerin kanalı Beyaz TV’de sunucu olan Tahir Sarıkaya çok sert yanıt vermişti. Beyaz TV'de “Uyan Türkiyem” programının sunucusu Tahir Sarıkaya, “Ak-it” diyerek Akit TV’deki iddialara dair şunu demişti: “Ben bu haberi sana yedirtmezsem namerdim. Ben bu haberi sana yedirtmezsem Ak-it TV’deki muhabir arkadaş, Allah da bana bugünleri gösterir.”

  Bu ifadelerden sonra, Akit TV’nin Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen yine tartışma yaratacak iddialarda bulunmuştu. Özmen Akit TV’deki programında, Tahir Sarıkaya ve AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar için ise “tetikçi” ifadelerini kullanmıştı.

  Gökçek taraftarları Akit Tv Ankara Haber Müdürüne saldırdı

  Son dakika... Melih Gökçek Emir demiri keser diyerek veda ettiSon dakika... Melih Gökçek 'Emir demiri keser' diyerek veda etti

  Melih Gökçeke MHP şokuMelih Gökçek'e MHP şoku

  Melih Gökçek veda konuşması yaparken Mansur Yavaştan dikkat çeken tweetMelih Gökçek veda konuşması yaparken Mansur Yavaş'tan dikkat çeken tweet

  Gökçek veda konuşmasını yaparken gözyaşlarını tutamadıGökçek veda konuşmasını yaparken gözyaşlarını tutamadı

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı