MENÜ

Melih Gökçek

Melih Gökçek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Melih Gökçek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.188 Melih Gökçek haberi bulunmuştur.

İbrahim Melih Gökçek, 20 Ekim 1948 yılında, Ankara'da doğdu. 1994 yılından bu yana Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan eski milletvekili ve bürokrat.

Melih Gökçek Haberleri

Yeni Başkan Melih Gökçekin o ifadesini çıkarttı

Yeni Başkan Melih Gökçek'in o ifadesini çıkarttı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin daha önceki faaliyet raporlarının zayıflıklar kısmında yer alan "Gökçek dönemi öncesi ‘benden sonra tufan’ anlayışıyla belediyenin yönetilmesi” gibi dikkat çeken ifadeler mevcut Başkan Mustafa Tuna döneminde kaldırıldı.

20.4.2018Gündem
Öveçler piyangosu iptal edildi

Öveçler piyangosu iptal edildi

Eski Başkan Melih Gökçek döneminde 25 yıllığına bedelsiz olarak Çınar Spor’a verilen Öveçler Vadisi’ndeki spor tesisleri ve büfeler, yeni Başkan Mustafa Tuna döneminde iptal edildi. İptale gerekçe olarak Sayıştay’ın kararı gösterildi.

16.4.2018Ankara
Gökçekin La Casa De Papel tweetleri ortalığı karıştırdı

Gökçek'in La Casa De Papel tweet'leri ortalığı karıştırdı

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Twitter hesabından La Casa De Papel dizisiyle ilgili paylaşımlarda bulunmaya devam etti.. Gökçek, "Gençleri bir yerlere yönlendirmek masum bir hareket mi, kesinlikle devlet yetkilileri konuyu araştırmalı" diye yazdı.

11.4.2018Gündem
La Casa De Papelin Türkiye için özel yayınladığı fragman olay oldu.. İşte o iddialar

La Casa De Papel'in Türkiye için özel yayınladığı fragman olay oldu.. İşte o iddialar

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, İspanyol Netflix dizisi La Casa De Papel için Netflix Türkiye tarafından çekilen tanıtım videosu bir dizi tartışmayı da beraberinde getirdi. Sosyal medyada bazı kullanıcılar fragmanın bir takım mesajlar içerdiğini savunurken, fragmanın bu şekilde yorumlanmaması gerektiğini düşünenlerde var.. İşte tartışmalara yol açan o fragman

10.4.2018Televizyon
La Casa De Papelden Türkiyeye özel tanıtım

La Casa De Papel'den Türkiye'ye özel tanıtım

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, İspanyol Netflix dizisi La Casa De Papel için Netflix Türkiye tarafından çekilen tanıtım videosunda Ali Koç'a suikast, ikinci bir Gezi eylemi ve bir darbe işareti olduğunu söyledi.

10.4.2018Ekran
Okurların gözünden Ankara sokakları

Okurların gözünden Ankara sokakları

Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı değerli okurlarımızın gözünden şehrin aynası olmaya devam ediyor.

8.4.2018Ankara
İlk görüntüleri ortaya çıktı Böyle olacak

İlk görüntüleri ortaya çıktı! Böyle olacak

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Beştepe’de kurulacak 15 Temmuz Müzesi’nin ilk çalışmaları başladı. Darbe girişiminin yıldönümünde açılan 15 Temmuz Anıtı ile bütünlük sağlayacak müze açık ve kapalı alan olmak üzere tasarlandı.

6.4.2018Gündem
Dinozor heykelleri ve fıskiye neden kaldırıldı Başkan Tuna açıkladı...

Dinozor heykelleri ve fıskiye neden kaldırıldı? Başkan Tuna açıkladı...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ankara Orman Çiftliği'ndeki dinozor heykelleri ile Başkanlık Makamı'nın önünde yer alan fıskiyenin kaldırılmasıyla ilgili konuştu.

5.4.2018Gündem
AK Partiden CHPli başkanın büstüne siyah çelenk

AK Parti'den CHP'li başkanın büstüne siyah çelenk

AK Parti'den CHP'li başkanın büstüne siyah çelenk

5.4.2018Kapaklı
Kuleyi seçime yetiştirmeye çalışıyoruz

Kuleyi seçime yetiştirmeye çalışıyoruz

Cumhuriyet Kulesi ile ilgili önlerinde bir engel kalmadığını belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Kuleyi seçim öncesinde bitirmekle alakalı çalışma yapacağız. Kulede bazı değişiklikler yapmak istiyoruz. Mevcut haliyle yapacak olsak seçime kadar bitiririz” dedi.

3.4.2018Ankara
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna yeniden aday olacak mı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna yeniden aday olacak mı?

Melih Gökçek'in istifa etmesinin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Mustafa Tuna, “Benim prensibimde aday olunmaz, aday gösterilir. Aday gösterilme durumu olursa, bana verilen görevi ben sonuna kadar en güzel şekilde yapmaya gayret ederim” dedi.

2.4.2018Gündem
Aday olunmaz aday gösterilir

Aday olunmaz aday gösterilir

“Benim prensibimde aday olunmaz, aday gösterilir. Aday gösterilme durumu olursa, bana verilen görevi ben sonuna kadar en güzel şekilde yapmaya gayret ederim.”

1.4.2018Ankara
Gökçek iddialara Twitter’dan yanıt verdi

Gökçek iddialara Twitter’dan yanıt verdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, kendi döneminde inşasına başlanan Ankapark’ta şartnameye uyulmadığı ve niteliksiz malzeme kullanıldığı iddialarına Twitter’dan yanıt verdi. Gökçek, Ankapark yapılırken verdiği ilk talimatın güvenlik yönünde olduğunu ve çalışmalarda şartnamelere uygun nitelikte malzeme kullanıldığını savundu.

31.3.2018Ankara
Gökçek o iddialara yanıt verdi

Gökçek o iddialara yanıt verdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, kendi döneminde inşasına başlanan AnkaPark’ta şartnameye uyulmadığı ve niteliksiz malzeme kullanıldığı iddialarına Twitter’dan yanıt verdi. Gökçek, AnkaPark yapılırken verdiği ilk talimatın güvenlik yönünde olduğunu ve çalışmalarda şartnamelere uygun nitelikte malzeme kullanıldığını savundu.

30.3.2018Gündem
Melih Gökçek canlı yayında Yanmaz demişti... Alev alev

Melih Gökçek canlı yayında 'Yanmaz' demişti... Alev alev!

Ankara’nın eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yangına karşı dayanıklılığını pürmüz ile ateşe vererek test ettirdiği AnkaraPark'taki oyuncaklardan birinde önceki gün çıkan yangın, gözleri eğlence merkezinin inşasında kullanılan malzemelere çevirdi.

29.3.2018Gündem
Ankarapark’taki yangının sebebi şartnameye uygunsuzluk

Ankarapark’taki yangının sebebi şartnameye uygunsuzluk

Ankapark’ta yangının, teknik şartnamelerin yerine getirilmemesi nedeniyle çıktığını savunan TMMOB Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Bu durum, yangın ihale sözleşmesinde belirtilen nitelikte malzemelerin kullanılmadığını ortaya koyuyor” dedi.

29.3.2018Ankara
Gökçek döneminde bu isim verilmişti Caddenin adı değişsin söyleyemiyoruz...

Gökçek döneminde bu isim verilmişti! 'Caddenin adı değişsin söyleyemiyoruz...'

Ankara Çayyolu'ndaki bir bulvara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde verilen “Banga Bandhu Şeyh Mucibur Rahman Bulvarı ismi tartışma yarattı. Bulvarın isminin değiştirilmesini isteyen bölge sakinleri, imza kampanyası başlattı. Vatandaşlar ismin uzunluğu ve zor telaffuzu nedeniyle özellikle sosyal medyada alay konusu haline geldiklerini belirttikleri bulvarın, Türkiye için önem taşıyan bir liderin adını taşımasını istiyor.

28.3.2018Gündem
Bulvarın adını millileştirelim

Bulvarın adını millileştirelim

Çayyolu sakinleri isminin uzunluğu ve zor telefuz edilmesi nedeniyle sosyal medyada alay konusu haline gelen ‘Banga Bandhu Şeyh Mucibur Rahman Bulvarı’nın, ‘Atatürk’ veya ‘Mustafa Kemal’ olarak değiştirilmesini talep ediyor. Vatandaşın talebini dilekçeyle Büyükşehir’e ileten Ümit Mahallesi muhtarı Ayşe Çalışkan, “Kendi değerlerimizi yaşatmak daha önemli” diyor.

27.3.2018Ankara
Ankapark’ta yangın

Ankapark’ta yangın

Ankara’nın eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in "en büyük hayalim" dediği projelerden biri olan Ankapark inşaatında çıkan yangın hasara neden oldu.

27.3.2018Haber
Melih Gökçek’in en büyük hayalim dediği Ankapark’ta yangın…

Melih Gökçek’in 'en büyük hayalim' dediği Ankapark’ta yangın…

Ankara’nın eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in "en büyük hayalim" dediği projelerden biri olan Ankapark inşaatında çıkan yangın hasara neden oldu.

27.3.2018Gündem
Gümüşhanespor - Pendikspor: 0 - 0

Gümüşhanespor - Pendikspor: 0 - 0

Gümüşhanespor - Pendikspor: 0 - 0

25.3.2018Gümüşhane
Taşınması gündemdeydi... Dev otogar için karar verildi

Taşınması gündemdeydi... Dev otogar için karar verildi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, şehirlerarası yolculuklarda otobüs yerine hızlı tren ve uçak kullanımının yaygınlaşmasıyla Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin (AŞTİ) yükünün azaldığını, bu nedenle Mamak ilçesinde yeni otobüs terminali yapılmasının artık söz konusu olmadığını bildirdi.

22.3.2018Ekonomi
Kanal Ankara’da plan değişikliği

Kanal Ankara’da plan değişikliği

Büyükşehir Belediyesi tarafından İmrahor Vadisi’ne yapılacak olan ve ‘Kanal Ankara’ olarak da bilinen Ankara Boğazı Projesi’nin uygulama imar planlarında revizyona gidildi.

18.3.2018Ankara
Odalarda rakipler netleşmeye başladı

Odalarda rakipler netleşmeye başladı

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) kapsamındaki 365 oda ve borsa seçimlerinde son 2 haftaya girildi.

17.3.2018Ekonomi
Cumhuriyet Kulesi’ne AVM ayarı

Cumhuriyet Kulesi’ne AVM ayarı

Keçiören’de 15 yıldır atıl halde kalan Cumhuriyet Kulesi’nin imar planı Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy çokluğuyla kabul edildi.

15.3.2018Ankara
2.5 TL’lik ton fiyatı kaçak dökümün önünü açar

2.5 TL’lik ton fiyatı kaçak dökümün önünü açar

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, Büyükşehir Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edilen yeni hafriyat düzenlemesinin yöntem olarak doğru, fiyat açısından ise yüksek olduğunu savundu.

15.3.2018Ankara
Tuna ve Gökçek’i nikâh buluşturdu

Tuna ve Gökçek’i nikâh buluşturdu

Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek ile mevcut başkan Mustafa Tuna önceki gün bir düğünde buluştu.

12.3.2018Ankara
Komutanlıkların yerine müze ve yaya bölgesi

Komutanlıkların yerine müze ve yaya bölgesi

Başkan Mustafa Tuna, Genelkurmay Başkanlığı ve kuvvet komutanlıklarının Zırhlı Birlikler’e taşınmasının ardından bu alanların değerlendirilmesine ilişkin “Şehir merkezinde müze ve yayalaştırılmış bölge olarak düşünülebilir” dedi. Tuna, Saraçoğlu için hazırlanan projeyi de anlattı.

8.3.2018Ankara
Büyükşehirde imar bilmecesi

Büyükşehir'de imar bilmecesi

Ankara ve İstanbul’daki imar uygulamaları, son yıllarda büyük tartışmalara yol açtı. Kadir Topbaş ve Melih Gökçek’in istifa süreçlerinde bu durumun etkisi olduğu da iddialar arasındaydı.

5.3.2018Ankara
Rekabet de aday da bol

Rekabet de aday da bol!

Bakanlar Kurulu kararıyla ertelenen oda ve borsa seçimleri için geri sayım başladı. Nisanda yapılacak olan oda ve borsa seçimleri öncesinde aday bolluğu dikkat çekiyor. İstanbul, İzmir, Bursa gibi sanayi ve ticaretin merkezi olan illerde seçim yarışı aylar öncesinden başlarken, Şanlıurfa, Malatya, Batman, Mardin, Adıyaman, Van’da rekabetin yüksek olması bekleniyor. İşyeri ziyaretleri, sosyal medya paylaşımları, basın toplantıları, oda ve borsalarda yönetime aday olanların bu dönemde en çok kullandığı yöntemler arasında. Sadece illerde değil, ilçe oda ve borsalarında da çok aday var.

2.3.2018Ekonomi
Ağaç sözü unutuldu mu

Ağaç sözü unutuldu mu?

Hürriyet Ankara okurları, ODTÜ’deki yol çalışması sırasında kesilen ve yerine dört katı dikileceği sözü verilen ağaçların akıbetini öğrenmek istiyor.

25.2.2018Ankara
4 ay önce istifa eden Gökçekin reklam afişleri dikkat çekiyor

4 ay önce istifa eden Gökçek'in reklam afişleri dikkat çekiyor

4 ay önce istifa eden Gökçek'in reklam afişleri dikkat çekiyor

22.2.2018Ankara

Yazar Sonuçları

Rahat ol Melih Başkan darbe planlamıyoruz

BOSCOLA Exedra Oteli’nin 261 numaralı odası Repubblica meydanına bakıyor...

20.4.2018

İşte Tuna’nın ‘imar’ sessizliğinin nedeni

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde son dönemde bir hayli ilginç şeyler yaşanıyor.

15.4.2018

Yeni Şafak da Cumhuriyet de ‘tam bir tiyatro’ dedi

ABD’nin Suriye’ye yönelik harekâtının ardından...

15.4.2018

Kule, bu kafaya girmek için iniş izni istiyorum!

Hafta içinde bıdık bıdık konular arka arkaya geldi. Ben de bu konuların muhatapları gibi bir kafaya sahip olmayı o kadar çok isterdim ki!

14.4.2018

Rektörün istifasının çöp kadar değeri yok

ÜNİVERSİTESİNDE katliam yaşanan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Hasan Gönen, nihayet istifa etmiş.

11.4.2018

Burcu Esmersoy: İlk buluşmada hesabı erkek öder, bu bir görgü kuralı

Burcu Esmersoy’un yeni açtığı YouTube kanalındaki bir video çok tartışıldı.

10.4.2018

Devletten aldığı maaşla geçinen piyasayı bilmez mi?

ERDOĞAN şöyle dedi Kemal Kılıçdaroğlu için:

9.4.2018

Hafif buruk ama içilebilir

Ankara, 2008’den bu yana -yani tam 10 yıldır- şu konuyu/soruyu tartışır, durur:“Şebeke suyu ne kadar sağlıklı?”

1.4.2018

Herkesin referansı kendisidir

Ankara, ‘kent yönetimi’ açısından AK Parti’nin en baskın olduğu şehirlerden.25 ilçenin 21’i AK Partili belediyeler tarafından yönetiliyor.

24.3.2018

Bağlıca’nın dolmuşla sabır turu

Bir okurumuz diyor ki:“Bağlıca’da yaşıyor/çalışıyorsanız... Ve de aracınız yoksa... O zaman vay halinize!..”

18.3.2018

Çok açık sözlü gördüm sizi Mevlüt Bey

İSTANBUL Belediye Başkanı Mevlüt Uysal şöyle demiş:

18.3.2018

Biz eski dostuz aynı dili konuşabiliyoruz

Ankara Valisi Ercan Topaca, geçen hafta Hürriyet büromuza konuk oldu.Ankara Temsilcimiz Hande Fırat’la birlikte ağırladık.

4.3.2018

ODTÜ için söz verilen ağaçlar nerede?

Hep söyler, yazarım:“Burada Okur Yazar köşemizde, kentliler aynı zamanda birer gönüllü muhabir/yazar oluyor.”Bir nevi, gönül’den gazetecilik.

25.2.2018