GeriGündem Eski eş zulmünden polis kurtardı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eski eş zulmünden polis kurtardı

Eski eş zulmünden polis kurtardı

ANTALYA’da yaşayan 2 çocuk annesi 29 yaşındaki Elmira Abdullayeva, üniversitede tanışarak evlendiği 34 yaşındaki A.H.D.’den sürekli şiddet gördüğü için boşandı. Evine giren A.H.D.’nin önce dövdüğü ardından el ve ayaklarını bağladığı Abdullayeva, polis tarafından kurtarıldı.

Elmira Abdullayeva, 9 yıl önce Azerbaycan Devlet Üniversitesi’nde pedagoji okurken tanıştığı A.H.D. ile hayatını birleştirip, Türk vatandaşı oldu. Türkiye’ye gelip Antalya’ya yerleşen çiftin 1’i kız 2 çocukları dünyaya geldi. Zamanla çiftin arasında sorunlar yaşanmaya başladı. Özel bir okulda matematik öğretmenliği yapan A.H.D., iddiaya göre eşine sürekli şiddet uygulamaya başladı. Şiddetten bıkan kadın, 2012 yılında boşanma davası açtı. Ancak boşanmak istemeyen A.H.D., gelen hiçbir tebligatı almadı.

Eski eş zulmünden polis kurtardı

KORUMA KARARI ALDIRDI

Eski eş zulmünden polis kurtardı

Bu süre içinde A.H.D. yine eşine şiddet uygulamaya devam etti. Polise şikayetçi olan Elmira Abdullayeva, 16 Temmuz 2014’te Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ticaret Borsası Semt Polikliniği’nden dövüldüğüne ilişkin rapor aldı. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Aile İçi Şiddet Suçları Soruşturma Bürosu, aynı gün Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Demircikara Polis Merkezi Amirliği’ne yazı yazarak, olayın araştırılıp şikayetle ilgili tespitlerin yapılmasını ve müştekinin kadın sığınma evine yerleştirilmesini istedi.

Eski eş zulmünden polis kurtardı

Antalya 1’inci Aile Mahkemesi, 24 Temmuz’da A.H.D.’nin hakaret, şiddet tehdidinde bulunmaması için uyarılmasına, Elmira Abdullayeva’nın 3 ay boyunca evine, işyerine, okuluna ve yakınlarına yaklaşmamasına karar verdi. 8 yaşındaki oğlu M.H. ile 6 yaşındaki kızı M.S.’nin velayetini eşine verip geçen yıl boşanan Elmira Abdullayeva, Muratpaşa İlçesi Rauf Denktaş Caddesi’ndeki evinde tek başına yaşmaya başladı.

Eski eş zulmünden polis kurtardı

KOLUNU KIRDI, GÖZÜNÜ MORARTTI

Tercümanlık yaparak yaşamını sürdüren Abdullayeva’yı, 22 Ekim günü evine gizlice giren A.H.D. döverek sağ kolunu kırdı. Elmira Abdullayeva’nın yüzüne aldığı darbeler sebebiyle gözlerinin altında ve başında morluklar oluştu. A.H.D., ölümle tehdit ettiği eski eşini kaçmaması için el ve ayaklarını bağladı, ağzını da bantladı.

Eski eş zulmünden polis kurtardı

Cep telefonundan annesine mesaj atan Abdullayeva’yı, haber verilmesi üzerine gelen polis ekipleri kurtardı. Hastaneye götürülen Abdullayeva’nın kırık kolu alçıya alındı. Kadının şikayeti üzerine gözaltına alınan A.H.D., ifadesi alındıktan sonra adli kontrollü serbest bırakıldı.

Eski eş zulmünden polis kurtardı

DEHŞET ANLARINI ANLATTI

Yaşadığı dehşeti anlatan Elmira Abdullayeva, evlendikten sonra eşinin ilk yaptığı şeyin kendisini pardösü ve eşarbın içine kapatmak olduğunu söyledi. Eşinin bunun gerekçesini ise ’Sarışın ve mavi gözlü olduğun için Türkiye’deki insanlar seni ’fahişe’ zannedebilir’ diye açıkladığını belirten Abdullayeva, "Hemen ardından şiddet başladı. Günlerce şiddet gördüm. Her yaptığım suçtu. Her gün onun ve ailesinin aşağılamalarına maruz kaldım. Ben şiddet gördükten sonra, ailesi beni eve kilitliyordu" dedi.

Eski eş zulmünden polis kurtardı

ÇOCUKLARI KAÇIRDI İDDİASI

Şiddete uğraması sonucu boşanmaya karar verdiğini aktaran Elmira Abdullayeva, sonrasında eski eşinin çocuklarını kendisine göstermediğini söyledi. Çocuklarını yeniden görebilmek ve yeni bir yaşam kurabilmek için Antalya’ya geldiğini anlatan Abdullayeva, eşinin yeniden peşine düştüğünü, her seferinde kendisini bularak patronlarını tehdit ettiğini ve girdiği işlerden ayrılmak zorunda kaldığını iddia etti.

Eski eş zulmünden polis kurtardı

Sadece boşandıktan sonra değil, evliyken de şiddete maruz kaldığını belirten Elmira Abdullayeva, eski eşinin kendisini sürekli aldatmakla itham ettiğini, sırf ondan kurtulmak için çocuklarından vazgeçtiğini söyledi. Eski eşinin cezalandırılmasını isteyen Elmira Abdullayeva, Azerbaycan’a gitti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle