Gündem Haberleri

  Eruh'ta zorlu operasyon

  DHA
  26.04.2016 - 17:02 | Son Güncelleme:

  Siirt’in Eruh İlçesi kırsalında güvenlik güçlerinin arazi aramaları sırasında PKK’lılara ait mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi. Zorlu operasyona dair görüntüler TSK tarafından paylaşıldı. 

  Siirt Valiliği, Eruh İlçesi’ne bağlı Akmeşe ve Bilgili ile Kuyucak Mahallesi bölgesinde, 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı ile İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin PKK’ya yönelik ’Şehit Piyade Binbaşı Zafer Kılıç’ adlı operasyon icra ettiğini ve örgüte ait mühimmat ile yaşam malzemelerinin ele geçirildiğini açıkladı.

  Eruhta zorlu operasyon

  Açıklamada şöyle denildi:

  "İcra edilen operasyonunda, 5 adet RPG-7 mühimmatı, 6 adet RPG-7 sevk fişeği, 511 adet piyade tüfeği fişeği, 1 adet büyük telsiz, 2 adet gündüz görüş dürbünü, 1 adet gece görüş dürbünü, 2 adet el telsizli düzenek, 5 adet uzaktan kumanda düzeneği, 150 metre kablo, muhtelif giyim ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Olayla ilgili olarak, Eruh Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile tahkikata başlanılmıştır. Ele geçirilen yaşam malzemeleri olay mahallinde imha edilmiş, ilgili teçhizat ve mühimmatlar muhafaza altına alınmıştır."

  Eruhta zorlu operasyon

  TURAN KOYUNCU / SİİRT

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı