GeriGündem Emine Erdoğan: Plastik kullanımını terk edip geleceğimizi koruyalım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emine Erdoğan: Plastik kullanımını terk edip geleceğimizi koruyalım

Emine Erdoğan: Plastik kullanımını terk edip geleceğimizi koruyalım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, çevre duyarlılığına sahip birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'de de poşetlerin ücretli olmasının gelecek açısından önemli bir adım olduğunu vurgulayarak, "Filelere, bez çantalara geri dönelim, plastik kullanımını terk edip, geleceğimizi koruyalım." çağrısında bulundu.

Erdoğan, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Çevre duyarlılığına sahip birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de poşetlerin ücretli olması, geleceğimiz adına önemli bir adım. Kullanım süresi ortalama 15 dakika olan bir poşetin doğada çözünmesi yüzyıllar alıyor. Okyanuslarımız tek kullanımlık plastiklerle doldu." ifadelerine yer verdi.

Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığını etiketleyerek yaptığı paylaşımda, "Bu çevre hareketine katılan milletimizin tüm fertlerine teşekkür ediyorum. Daha ilk haftada kişi başı poşet kullanımı yüzde 70 azaldı. Filelere, bez çantalara geri dönelim, plastik kullanımını terk edip, geleceğimizi koruyalım." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, paylaşımında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının konuya ilişkin videosuna da yer verdi.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

 

İmamoğlu'nun randevu talebi ve Say'ın konser davetiEkrem İmamoğlu'nun randevu talebi hakkında Çelik: "Muhtemelen bu hafta içinde olabilir" derken Fazıl Say'ın konser daveti hakkında ise "Cumhurbaşkanımız konsere katılmak istiyor ama program yoğunluğu el vermiyor. Ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor." ifadelerini kullandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle