Gündem Haberleri

  Deneyip öğrendiler: Gerçek hayat belgeseldeki gibi değilmiş

  DHA
  16.04.2016 - 15:28 | Son Güncelleme:

  Bursa'da sabah saatlerinde balık tutup doğa yürüyüşü yapmak isteyen 16 yaşındaki Batuhan Yıldırım ile 17 yaşındaki arkadaşı Muhammed Sağlam tırmandıkları 8 metrelik yamaçtan inemeyince jandarma ve AFAD'dan yardım istediler: İki genç ekiplerin uzun süren uğraşı sonucu çıktıkları yamaçtan indirildi. Gençler, doğa ile mücadeleyi içeren programlarında etkisi kaldıklarını söyledi

  Merkez Osmangazi İlçesi'nde Emek Nezih Gencer Ortakokulu son sınıf öğrencisi olan Batuhan Yıldırım bu sabah Öztumur Lisesi birinci sınıfa giden arkadaşı Muhammed Sağlam ile derede balık tutup doğa yürüyüşü yapmak için Hüdevandigar Mahallesi'ne bisikletleriyle geldiler. Bisikletlerini burada ağaca bağlayan iki arkadaş daha sonra dere boyunca yürüyüş yaptılar. 

  Deneyip öğrendiler: Gerçek hayat belgeseldeki gibi değilmiş

  Yaklaşık 5 kilometre sonra 8 metrelik yamaca tırmananan Batuhan Yıldırım ile Muhammed Sağlam buradan inemeyince cep telefonları ile 110 itfayie ekiplerini arayıp yardım istediler. İtafaiyenin de bilgilendirmesi ile belirtilen adrese Nilüfer Arama ve Kurtarma (NAK) ile AFAD ekipleri gitti. Ekipler, yamaçta mahsur kalan iki genci yaklaşık bir saat süren çalışmanın ardından kurtardı.

  Deneyip öğrendiler: Gerçek hayat belgeseldeki gibi değilmiş

  Yamaca tırmanırken televizyonda izledikleri doğa ile mücadeleyi içeren programlarında etkisi kaldıklarını söyleyen Batuhan Yıldırım, "Yamaca çıkınca inemedik. Arkadaşım Muhammet Sağlam bir ara düşüyordu. Sonunda yardım istedik" dedi.

  Faruk KAHRAMAN/BURSA 

   

  Etiketler: belgesel , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı