GeriGündem Cumhuriyet Gazetesi davasında flaş tahliye
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhuriyet Gazetesi davasında flaş tahliye

Cumhuriyet Gazetesi davasında flaş tahliye

Cumhuriyet gazetesi yazarları ve çalışanlarının yargılandığı dava kapsamında tutuklu olan gazetenin muhasebe çalışanı Emre İper, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın “Mor Beyin” programının altına yerleştirilen programları kullanmaları nedeniyle iradeleri dışında ByLock IP’lerine yönlendirilen 11 bin 480 kişiden biri olduğu tespitiyle tahliye edildi. İstanbul'da aynı şekilde şu ana kadar 161 kişinin tahliye edildiği öğrenildi.

Cumhuriyet gazetesi muhasebe çalışanı Emre İper tutukluluğun 267. gününde tahliye edildi. İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi verdiği tahliye kararında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kendilerine, “Çok acele-Günlü Dağıtımlı” ibareli yazı gönderildiğini ve yazı ekinde yer alan listede adı olan kişilerin kasten Bylock kullanmadığına dair tespit yer aldığı belirtildi.

Mahkeme delil durumunun Emre İper lehine değiştiğini, tutukluluğun bu aşamadan sonra zorunlu tedbir olarak görülemeyeceğini ve suç vasfının değişme ihtimalinin bulunmasını göz önüne alarak tahliye kararı verdi.

Cumhuriyet gazetesi davası Pazartesi günü yapılmış ve tutuklu sanıklar hakkında tahliye kararı verilmemişti.

İSTANBUL'DA 161 KİŞİYE TAHLİYE

Bu arada FETÖ'nün Mor Beyin tuzağı ile ilgili İstanbul'da 161 kişinin tahliye edildiği duyuruldu.

11 bin 480 kişilik listedeki 3 bin 654 kişinin İstanbul’da olduğu öğrenildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle