Gündem Haberleri

  Cizre'de 23 numaralı binaya ambulanslar 300 metre yaklaştı

  Ferit ASLAN / DİYARBAKIR, (DHA)
  04.02.2016 - 13:05 | Son Güncelleme:

  HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Cizre İlçesi'ndeki Cudi Mahallesi Bostancı Sokak'ta 23 numaralı apartmanın bodrumundaki yaralılar için bugün giden ambulansların söz konusu eve 300 metre yaklaştıktan sonra yine durdurulduğunu söyledi.

  Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, HDP'nin hükümet ile yaptığı görüşmelerden sonra bugün Şırnak Belediyesi'ne ait ambulansların söz konusu yaralıların olduğu binaya doğru gittiğini söyledi. Sarıyıldız, "Şu an ambulanslar 4 gönüllü sağlık çalışanı ile 300 metre yakınına kadar gitmişler. Ambulans içerisinde bekliyorlar" dedi.  BAŞBAKAN DAVUTOĞLU TALİMAT VERDİ

  Cizrede 23 numaralı binaya ambulanslar 300 metre yaklaştı


  Mardin’de 2 günden bu yana bulunan, yanında bir heyet ve sağlık ekibiyle Cizre’ye gitmek istediğini belirten HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a güvenlik gerekçesiyle izin verilmezken, Cizre’de bulunduğu söylenen HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, hükümet ile yapılan görüşmeler kapsamında bugün söz konusu adrese ambulansların bir kez daha gönderileceğini söylemişti. 

  Başbakan Davutoğlundan Cizre açıklaması: Gelen kimse olmadıBaşbakan Davutoğlu'ndan Cizre açıklaması: Gelen kimse olmadı

  Sarıyıldız, "Yürütülen görüşmeler çerçevesinde bugün bir kez daha oraya Sağlık Bakanlığı ve belediyenin ambulansları gönderilecektir. Bina çöktüğü için önce orada bodruma ulaşmak için bir yol açmak gerekir. Girişimlerimiz sürüyor" dedi.

  Cizrede roketli saldırı: 5 güvenlik görevlisi yaralıCizre'de roketli saldırı: 5 güvenlik görevlisi yaralı

  Cizrede o 400 metre yine aşılamadıCizre'de o 400 metre yine aşılamadı

  HDP kaynakları da Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bugün İngiltere’ye gitmeden önce İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na, sorunun çözümü için talimat verdiğini belirtti.

  Şırnak Valiliği: Cizre’deki evin yakınına ambulanslar gönderildi ancak gelmedilerŞırnak Valiliği: Cizre’deki evin yakınına ambulanslar gönderildi ancak gelmediler

  Cizre ambulansı en fazla 400 metre, sonra kurşunCizre ambulansı en fazla 400 metre, sonra kurşun  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı