Gündem Haberleri

  Bodrum'da 'horoz dövüşü' iddiası

  A.A
  26.05.2011 - 10:35 | Son Güncelleme:

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde, horoz dövüştürdükleri iddiasıyla 7 kişi gözaltına alındı.

  Bodrum Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Yokuşbaşı Mahallesi'ndeki Bodrum Kümes Hayvanlarını Tanıtma ve Yaşatma Derneğine ait binaya düzenledikleri operasyonda, horoz dövüştürdükleri iddiasıyla 7 kişiyi gözaltına aldı. İfadeleri alınan 7 kişiye, “yasa dışı bahis oynamak” suçundan para cezası uygulanacağı öğrenildi.

  DÖVÜŞ RİNGİ YAPTIRMIŞLAR

  Bu arada, polis ekiplerinin operasyon düzenlediği binada, boks yapılan ringlere benzeyen özel bir horoz dövüşü ringi ve ringin çevresinde dövüşü izlemeye gelenler için tribün oluşturulduğu gözlendi. Ayrıca, dövüştürülen horozları tartmak için hassas bir terazi ile horozların konulduğu dolaplar bulunduğu belirtildi.
  Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu,  daha önce de söz konusu derneğe operasyonlar düzenlendiğini anımsatarak, “Horoz dövüşü yaptıranlara karşı kanunlar yetersiz kalıyor. Gözaltına alınıyorlar, para cezasını ödeyip serbest bırakılıyorlar. Bu suç, Kabahatler Kanunu'ndan çıkartılarak suç sayılmalı” dedi.

  Bodrum Kümes Hayvanlarını Tanıtma ve Yaşatma Derneğine 2006 yılından buyana, “horoz dövüştürdükleri” iddiasıyla polis tarafından 5 kez baskın yapıldığı öğrenildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı